Біостимулятори росту рослин: як вибрати і де купити

Новий аграрний сезон відкрито! Засівання полів вже розпочалося, і вже на цьому етапі необхідно подбати про препарати, які зміцнюють культури і дозволять зібрати чудовий врожай. 

Існує багато факторів, які можуть негативно позначитися на зростанні рослин: тривалі посухи, бідний ґрунт, брак сонячного світла, холод. Щоб забезпечити їм належний догляд і умови, необхідно регулярно вносити добрива та біостимулятори, а, значить, купити стимулятор росту рослин варто вже зараз! Але давайте трохи розберемося в термінології.

Регулятори росту і біостимулятори — не одне й те саме! Це різні препарати і діють вони по-різному. Регулятори, вони ж стимулятори або інгібітори, — гормони або гормоноподібні речовини, що змінюють процеси зростання рослин, пришвидшують чи сповільнюють їх. 

А біостимулятори мають інше призначення і принцип дії. Це мікроорганізми або речовини, які здатні впливати на фізіологічні процеси рослини: підвищувати ефективність живлення та абіотичну стійкість, прискорювати фотосинтез. Що дозволяє покращити якість сільськогосподарської продукції, максимально реалізувавши генетичний потенціал рослини.

Біостимулятори: їх види та вплив на рослину

Біостимулятори застосовують, щоб знизити негативний вплив зовнішнього середовища та покращити засвоєння живильних речовин. Існує декілька видів біостимуляторів: мікробні, амінокислотні, екстракти морських водоростей, гумати та фульвові кислоти, мікроелементи, і, нарешті, фітогормони. На останніх хочеться акцентувати окремо, оскільки таких біостимуляторів наразі на світовому ринку не так багато, але вони є найпрогресивнішими препаратами.

Вони отримані ферментацією рослинної сировини або ж мають синтетичне походження. Біостимулятори прискорюють проростання насіння, покращують укорінення саджанців, збільшують схожість і знижують негативний вплив несприятливих зовнішніх факторів, таких як похолодання чи посуха.

Позитивно впливають на стан кореневої системи і, зокрема, кореневих волосків, які відповідають за поглинання поживних речовин з води та ґрунту. Також істотно підвищується імунітет рослин, що дуже важливо за нестабільних погодніх умов нашої країни. При різких перепадах температури імунітет знижується, і рослини легко піддаються різним захворюванням.

На який стимулятор з цієї групи варто звернути увагу? 

Придивіться до органічного біостимулятору росту рослин Вітазим, що допомагає реалізувати максимальний генетичний потенціал культури. Він виробляється шляхом ферментації рослинної сировини і є дієвим завдяки унікальному стероїдному фітогормону універсальної дії – брасиностероїду. Вітазим підсилює ефективність системи грунт-рослина і активізує процеси фотосинтезу, покращує симбіоз грунтових мікроорганізмів з рослинами. Цей симбіоз дуже древній, йому мільйони років — рослина живила мікробіоту, а вона працювала на рослину. Тобто культури, підживлені таким стимулятором, живляться завдяки мікробіоті, а не лише штучними добривами. 

Вітазим добре поєднується і не втрачає ефективності в бакових сумішах з пестицидами і розчинами добрив. Застосовується для овочевих, зернових та технічних культур. 

В лінійці препаратів, окрім Вітазиму, є ще два симулятори — Вітазим Біо та біостимулятор Вітазим Колд Старт. На останній радимо звернути окрему увагу, адже він має більш високу концентрацію брасиностероїдів і вітамінів групи B, які відповідають за вуглеводний та білковий обмін рослин. Особливо актуально це для озимих культур перед припиненням вегетації і при її відновленні. Вітазим Колд Старт дієвий вже при 0°C середньодобової температури, в той час як звичайний Вітазим працює від +5°C середньодобової температури. Отже, для +10°C середньодобової температури у всіх продуктів Вітазим немає конкурентів в нашій країні. Офіційним дистриб'ютором Вітазим в Україні є компанія «Агро Експерт». 

Де купити біостимулятор для рослин?

Купити біостимулятор росту рослин оптом і в роздріб ви можете в нашому магазині. Зазвичай ці речовини універсальні, а тому підходять і для посівів, і для дерев, і для кущів в саду, і для овочівництва. Але ви в будь-якому випадку отримаєте консультацію і досвідчений менеджер допоможе вам підібрати саме той препарат, який в повній мірі впорається з поставленими перед ним завданнями. Доставка товару здійснюється по всій країні.

всі новини