Де купити насіння сорго та чому варто звернути увагу на цю культуру

У складних агрокліматичних умовах, які вже роками складаються у багатьох регіонах нашої країни, на більшості зернових і кормових культур все важче отримувати високі і стабільні врожаї. У посушливих зонах найбільш перспективними стає сорго, яке має більшу посухостійкість, високу кормову цінність і не вимагає високих витрат на виробництво. 

Інтерес до сорго невибагливої, але, безумовно, рентабельної культури підвищується закономірно. Ще недавно сорго вважалося нішевою культурою, але тепер гідно займає своє місце в сівозіні агровиробників. Особливо цінна ця культура для південних посушливих регіонів та в регіонах із недостатнім вологозабезпеченням. Це дуже пластична агрокультура: вона добре переносить зміщення термінів посіву та збирання, і це не впливає на врожайність. Але позитивно впливає на розподіл навантаження на основну і допоміжну техніку. 

Чому вам варто купити насіння сорго

Сорго яра однорічна культура з сімейства злакових, яка є справжньою знахідкою для тваринництва. Сучасні гібриди сорго за своєю кормовою цінністю з легкістю можуть скласти конкуренцію кукурудзі на силосу, при цьому обробка сорго є вдвічі дешевшою.

Крім того, сорго  це єдина сільгоспкультура, яка може впадати в стан анабіозу. Коли температура повітря піднімається вище 35° С, сорго призупиняє своє зростання на 45-55 днів, а як тільки надходіть волога, знову починає рости. Це означає, що навіть у період посух можна гарантовано забезпечити тваринництво кормами.

Обсяг витрат на вирощування сорго може коливатися в залежності від регіону, де воно зростає, а також використаного насіння. Але зазвичай собівартість його виробництва в 1,5-2 рази нижче, ніж тієї ж кукурудзи. Цукрове (силосне) сорго дає високі врожаї зеленої маси: якщо кукурудза 400-500 ц / га, то сорго 800-1000 ц / га. Культуру можна застосовувати для виробництва спирту, крохмалю, патоки.

Сорго можна вирощувати практично в будь-якому регіоні України!

Головне дотримуватися термінів сівби і не висівати його занадто рано. Якщо ж посіяти сорго рано, бур'яни можуть почати розвиватися швидше, ніж сама культура, і можуть придушити її зростання. Однак це проблема успішно вирішується використанням ЗЗР.

Загальна рекомендація для агрономів: під сорго потрібно вибирати ті поля, де менше злакових бур'янів, але дводольні можуть бути присутніми. Сорго невибагливо до родючості грунтів, може вирощуватися без застосування мінеральних добрив, оздоровлює засолений грунт і покращує його загальний стан.

Насіння рекомендується обробляти біостимулятором росту, наприклад, Вітазимом.

Найбільш ефективне поєднання обробки насіння Вітазімом з подальшим його застосуванням протягом вегетації рослин.

Де замовити насіння сорго

Група компаній «Агро Експерт» пропонує широку лінійку високопродуктивних сортів сорго американської компанії Nuseed, які адаптовані для вирощування в Україні та пройшли випробування й показали стабільну врожайність.

Купити насіння сорго Nuseed ви можете за посиланням. Або ж звертайтеся до наших менеджерів: (067) 333 07 44.

всі новини