Де купити насіння озимого ріпаку і чому варто звернути увагу на цю культуру

Ріпак — багатофункціональна сільськогосподарська культура, що  використовується для виробництва продовольчої олії, виготовлення маргарину, в металургійній, миловарній, шкіряній і текстильній промисловостях. Ріпаковий шрот використовується в тваринництві як харчова основа для різних комбікормів і преміксів. Також  ріпак використовують  для виготовлення біопалива (біоетанолу), що особливо актуально для Європи.


Олія, отримана з ріпаку, перевершує соняшникову за змістом олеїнової кислоти, а оливкову за змістом поліненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6. Завдяки унікальному вмісту жирних кислот ріпакова олія має високу дієтологічну цінність. Тому в Європі попит на рапсову олію подекуди переважає над оливковою. 

Крім олії, продуктами переробки ріпаку є макуха та шрот, що отримуються в процесі виготовлення ріпакової олії це незамінні джерела білку для годування сільськогосподарських тварин в регіонах, в яких не росте ні соняшник, ні соя. Первинні ж рослинні відходи ріпаку (стручки, солома, полова) можуть бути використані як додаткове джерело енергії (паливні пелети, паливні брикети тощо.) 

Інтерес до цієї культури зростає і продовжуватиме своє зростання, оскільки вирощування ріпаку залишається високорентабельним. Ціни на ріпак збільшуються щороку, що і пояснює його значущий експортний потенціал.

Як правило, в регіонах, де вирощування соняшнику і сої неможливе, сівозміна насичена зерновими культурами, для яких ріпак є відмінним попередником і сприяє збільшенню їх врожайності за рахунок своїх фітосанітарних властивостей (знижується розвиток хвороб, зокрема, кореневого гниття в 1,5-1,8 рази; грунт стає більш пухким). Наприклад, урожай озимої пшениці, посіяної на полі після ріпаку, збільшується на 10-15%.

Де замовити насіння ріпаку і яке обрати

Домогтися високої врожайності ріпаку неможливо без високопродуктивних сортів і гібридів. Саме з точки зору збільшення продуктивності аграрії оцінюють якість насіннєвого матеріалу. При цьому не менш важлива зимостійкість, стійкість до фомозу і кілі, посухостійкість, адаптивність до різних стресових умов в період вегетації вони також впливають на стабільність отримання високого врожаю. Гібриди з такими характеристиками є у портфоліо німецької селекційної компанії KWS.

Гібриди ріпаку KWS мають хороший діапазон для посіву. При ранній сівбі і сприятливих погодних умовах можна встигнути захопити літні дощі, грунт насититься вологою. Але і під час посухи ріпак буде відчувати себе добре, а при пізній сівбі фермерам вдасться уникнути ризиків, пов'язаних з недостатньою сформованістю рослин до настання холодів. 

Так, навіть посіяне в пізні строки сівби насіння дуже часто встигає увійти в фазу 10-12 листків, хоча навіть при 6-8 листках рослина спокійно зимує. Швидкий старт зростання гібридів гарний ще й тим, що при ранньому посіві рослинам, що за короткий термін досягли фази 4-6 листків, вже не страшний такий шкідник, як ріпакова блішка.

Ще одна не менш важлива якість гібридів KWS стійкість до розтріскування стручків. До того ж ці гібриди стійкі до вилягання. Розтріскування стручків у гібридів озимого ріпаку KWS  мінімальне. Відповідно, обробка посівів вже не така актуальна і відчутна економія коштів. 

Купити насіння ріпаку адаптованого до різних агрокліматичних умов, із підвищеною стійкістю до розтріскування стручків (S-POD), а також стійкістю до фомозу завдяки наявним генам PLM7 та RLM3 можете зателефонувавши нашим менеджерам.

В цьому році в нашому портфоліо представлений новий гібрид ріпаку КВС КИРИЛ КЛ, з підвищеною стійкістю до розтріскування стручків та фомозу. Окрім того, КВС КИРИЛ КЛ придатний до вирощування за технологією Clearfield, має швидкий осінній та весняний розвиток, а також стабільну високу врожайність в регіонах з недостатньою кількістю опадів.

Якщо вас зацікавило насіння ріпаку KWS, то придбати його ви можете за цим посиланням, де на вас чекає найкраще насіння ріпаку, ціна якого приємно здивує!

всі новини