Для успішного застосування пестицидів потрібно правильно підібрати препарат

Для успішного застосування пестицидів потрібно правильно підібрати препарат, дотримуватися інструкцій від виробника, налаштовувати обладнання та правильно вибирати час застосування.

Але буває і так аграрій придбав пестицид у перевіреного виробника, дотримувався усіх особливостей та термінів застосування, але препарат не спрацював. Чому? Найчастіша причина фіаско криється у якості води. Адже її фізико-хімічні властивості сильно впливають на ефективність пестицидів, що використовуються.

З агрономічної точки зору виділяють 3 важливі параметри якості води: жорсткість (вапняність), чистота і рН величина, що показує міру активності іонів Н+

Що стосується чистоти води — цей показник важливий для тих господарств, що користуються водою із відкритих джерел. Наслідки використання такої води - від засмічення і блокування форсунок, до повного зв’язування діючих речовин.

А от недооцінювання жорсткості та рН води має негативні екологічні та економічні наслідки, оскільки сільгоспвиробник отримує нижчі врожаї поганої якості за рахунок часткової або повної втрати діючої речовини препарату.

Важливо розуміти, що вода у різних районах країни та джерелах відрізняється за складом. Дослідження показують, що питна вода з водопостачання переважно характеризується високою жорсткістю (лужністю). У більшості випадків рН води є нейтральним (рН 7,0) або злегка лужним. Наявність у воді певних солей кальцію чи натрію підвищує її лужність. Тому, вибираючи джерело води для обробки посівів, слід знати (визначати) її якість.

Що впливає на якість води?

На якість води впливає безліч незалежних факторів: біологічний склад, або наявність постійних частинок органічної речовини (водоростей та грибів), але насамперед хімічний склад, пов'язаний із вмістом двовалентних катіонів кальцію та магнію, іонів заліза, барію, марганцю та стронцію, які і визначають жорсткість води та кислотність (рН).

Жорсткою вважається будь-яка вода, яка у своєму складі має розчинені солі кальцію та магнію, а за нормами їх концентрації поділяється на м'яку, середню та жорстку.

При яких значеннях рН води існує ризик зниження ефективності ЗЗР?

Стратегія використання води в залежності від рН:

     рН 4,0-6,0 - вода добре підходить для хімічної обробки посівів та 12-24-годинного зберігання робочого розчину в ємності;

     рН 6,1-7,0 - вода підходить для хімічної обробки більшістю пестицидів, але не рекомендується знаходження розчину в обприскувачі більше 2-х годин;

     рН вище 7,0 – вода вимагає використання кондиціонера з метою збереження ефективності обробки.

Резюмуючи сказане вище: жорсткість і рівень РН води сильно впливають на ефективність застосовуваних пестицидів. Але є препарат PH Water power, який оптимізує жорсткість і РН води, тим самим підвищує біологічну ефективність препаратів, що застосовуються.

pHwaterPower є сильним окислювачем із кольоровим індикатором. Відповідно до кольору розчину можна встановити рН розчину (не потрібний вимірювач рН).

Активні речовини частини пестицидів є стабільними лише у кислому середовищі. Це означає, що при попаданні в нейтральне (рН 7) або лужне (рН більше 7) середовища, вони починають розпадатися, тому з часом втрачається частина ефективності. При виготовленні активних розчинів із пестицидами даного класу воду необхідно окислити до рН 5 – 6.

Також pHwaterPower містить клейку речовину – розчини менше відстають від поверхні рослин, краще прилипають та поширюються, тому досягається більша ефективність пестицидів.

pHwaterPower пом'якшує воду – жорсткість води складається з іонів кальцію Ca2+ та магнію Mg2+. Активні речовини, що знаходяться в pHwaterPower, пов'язують іони кальцію і магнію, тому вони не впливають на ефективність пестицидів.

всі новини