Сонечко

Озима пшениця

На оптимальному фоні мінерального живлення найбільш вдало поєднує високі врожаї з відмінною якістю зерна. 

Сильна пшениця, добрий поліпшувач.

Сонечко

Озима пшениця
ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ

Сорт високоурожайний, інтенсивного типу. За даними оригінатора (ІФРГ HAH України), за роки конкурсного випробування (2007-2009 рр.) середня урожайність сорту Сонечко складала 96.1 ц/га. що на 10.1 ц/га перевищує врожайність стандарту. Урожай зерна в Державному сортовивченні (2007-2009 рр.) у 45 сортодослідах становив 50,8-102,2 ц/га. Середня гарантована надбавка урожаю сорту над національними стандартами за три роки Державного сортовипробування складає 8,1-8,5 ц/га.

Суттєві прибавки урожаю сорту Сонечко до національного стандарту — 6,2-39,8 ц/га отримано у 24 сортодослідах, у т.ч. прибавки 10,4-39,8 ц/га — у 17 сортодослідах,
15 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Запорізька, Кіровоградська, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Донецька, Черкаська,
Вінницька, Хмельницька, Полтавська, Чернігівська, Київська, Житомирська, Рівненська, Івано-Франківська). Максимальний урожай сорту 102,2 ц/га одержано на Кіровоградській державній сортовипробувальній станції Кіровоградської області та ДП Дослідне сільськогосподарське виробництво (Київська область) — 106,1 ц/га.

ХАРАКТЕРИСТИКИ

ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики HAH України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААН України.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ на 2010 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України.

БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: середньорослий. середньоранній, вегетаційний період 280-287 днів. Стійкий до вилягання. Зимостійкість вища середньої, сорт посухостійкий.
Стійкий до ураження борошнистою росою тя г.рррднкостійкий до ураження бурою листковою іржею. Стійкий до проростання зерна в колосі та осипання. Різновидність — еритроспермум.

ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості відмінні. Зерно сорту Сонечко містить 14,2-14,4% білка, 30,8-32,0% сирої клейковини, сила борошна 324-573 а. о., об'єм хліба із 100 г борошна 1130-1400 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 8,0-8,7 бала. Сильна пшениця, добрий поліпшувач.

АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Сорт універсальної о іипу використання. Його можна розміщувати по всіх попередниках, застосовуючи інтенсивні технології з внесенням
оптимальних ДОЗ мінеральних добрив. На високих фонах мінерального живлення для запобігання виляганню необхідно вносити ретарданти. Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також 2-3-разовий захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, фунгіцидами типу альто супер, фалькон чи фолікур.

З метою отримання високоякісного зерна потрібно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом N10-15 кг на га у фазі колосіння-молочна стиглість.

Норма висіву насіння 4,5-5,5 млн схожих зерен на 1 га залежно від зони та вологозабезпечення.

В. В. МОРГУН, Т. Б. СЕМЕРУНЬ, Б. В. МОРГУН