Осінній захист ріпаку як правильно вистроїти обробку

Увагу виробників все більше привертають «енергетичні рослини», високоліквідні олійні культури. До цієї групи перспективних культур з великим потенціалом прибутковості відносять і озимий ріпак. Виробники намагаються адаптувати технологію вирощування ріпаку до своїх грунтово-кліматичних умов.

Ріпак, як перспективна озима культура, зобов'язує аграріїв приділяти увагу осінній вегетації рослин. За біологічними особливостями озимий ріпак (Brassica napus oleifera) здатний переносити низькі температури до рівня -14 ...- 15˚С на безсніжному полі. Але як показує досвід багатьох господарств, де ріпак увійшов в зиму в доброму стані, він здатний переносити температури на рівні значення для озимої пшениці.

Восени конкурентна боротьба з бур'янами за освітленість призводить до витягування точки росту над поверхнею грунту, до ослаблення кореневої системи і, як наслідок, до зниження зимостійкості ріпаку. Тому, після збирання попередньої культури, обов'язково проводиться обробка гербіцидами проти багаторічних та однорічних злакових і дводольних вегетуючих бур'янів.

Які засоби захисту рослин підходять для осіннього захисту ріпаку?

Своєчасність та ефективність проведення осінніх технологічних операцій прямо впливає на закладання майбутньої врожайності ріпаку. Важливе значення у технології вирощування культури має осіннє внесення фунгіцидів та рістрегуляторів. Крім того, фунгіцидна обробка у відповідні фази не лише контролює широкий спектр захворювань, а й сприяє формуванню невеликих рослин із пласкою розеткою листків, запобігає видовженню кореневої шийки і надмірному підняттю точки росту над поверхнею ґрунту, допомагає кращому розвитку кореневої системи та глибшому проникненню її у ґрунт. В комплексі це суттєво знижує ризик вимерзання ріпаку, що прямо впливає густоту стояння після перезимівлі та на врожайність культури.

Тому ОБОВ'ЯЗКОВИМ прийомом є обробка посівів ріпаку при досягненні фази 4-5 справжніх листків фунгіцидами з рістрегулюючим ефектом.

То якій же засіб захисту рослин захистить ріпак восени?

Група компаній Агро Експерт радить звернути свою увагу на високоефективний фунгіцид для вирощування ріпаку, зернових культур та винограду ТАБС.

Табс - золотий стандарт захисту озимого ріпаку саме завдяки своїй вираженій рісторегулюючій дії та фунгіцидному ефекту. Діюча речовина фунгіциду ТАБС тебуконазол, придатний для захисту від альтернаріозу, фомозу, борошнистої роси. Він швидко проникає в рослину і контролює такі небезпечні захворювання ріпаку, як фомозборошниста роса, альтернаріоз, циліндроспороз. Табс швидко проникає в рослину (за 1-2 години), тому ефективність гарантована навіть у випадку можливої зливи після обприскування.

За застосування озимого ріпаку в осінній період (3–5 листків у культури) припиняється активне наростання наземної маси, в той час як фотосинтез продовжується, що сприяє накопиченню пластичних речовин в кореневій частині, прискорює ріст довгого і добре розгалуженого коріння та покращує зимостійкість. Крім цього, ТАБС сприяє входженню рослин в зиму в оптимальній фазі розвитку, без переростання.

Він діє як профілактично, так і після ураження хворобою, зберігаючи свою ефективність протягом декількох тижнів.

Підводячи підсумок по осінньому захисту ріпаку,  слід зазначити, що своєчасна і якісна обробка правильними препаратами принесе вам відмінний урожай в наступному році.

всі новини