Протруювання насіння плюси і мінуси

Передпосівне протруювання насіння — обов'язкова процедура для господарства, яке хоче отримувати високий та гідний урожай. Проведення протруювання дозволяє знизити втрати врожаю на понад 30%, а часом і більше.

Значна кількість хвороб рослин має здатність розповсюджуватися саме через насіння. Хвороби впливають на якісні та кількісні показники урожаю і тільки проводячи протруювання, з'являється можливість знешкодити патогени.

Навіть чисте та здорове на вигляд насіння може нести в собі збудники хвороб. Протруювання знищує збудники, що знаходяться на поверхні і всередині насіння, а також захищає його від шкідників та хвороб, що знаходяться у ґрунті.

Чи ефективне протруювання насіння?

Протруювання – технологічний прийом, що має незаперечні економічні, екологічні та організаційні переваги порівняно з іншими засобами застосування засобів захисту рослин.

А висока ефективність засобів захисту рослин забезпечується за рахунок якісної підготовки насіння до протруювання – звільнення від домішок та пилу, через які, нерідко при затарюванні сівалок спостерігається запилення внаслідок обвалення протруйника разом із пилом та брудом. Крім цього насіння рослин повинно мати високі посівні якості.

Як оцінити якість протруювання?

Основним показником оцінки якості протруювання насіння є повнота протруювання, яка визначається як відношення маси фактично нанесеного на насіння протруйника до встановленої норми його витрати. Повнота протруювання насіння повинна бути чітко витримана не менше 80% і не більше 120%, тому що нижча повнота протруювання не забезпечуватиме необхідний захисний ефект, а підвищений вміст засобів захисту рослин на насінні може призводити до негативних наслідків, у тому числі до зниження схожості.

Чим протруювати насіння?

Своєчасна обробка посівного матеріалу препаратами для протруювання позбавляє фермера від багатьох проблем. Але на якому препараті зупинити свій вибір, адже їх так багато на ринку ЗЗР? 

Обробка насіння складається з кількох етапів. Зупинимося на найбільш значущих знезараженні та вимочуванні в біостимуляторах.

Існують препарати, обробка насіння якими поєднує в собі обидва зазначені вище етапи. мова йде про Вітазим біостимулятор росту рослин, що дає живлення, стимулює проростання, підвищує стійкість до стресових умов на початку росту рослини.

Вітазим  — не просто біостимулятор, є ще й ефективний протруйник для захисту від шкідників. Він ідеально підходить для захисту сільськогосподарських культур.

Рекомендації щодо застосування Вітазиму для протруювання насіння озимих зернових:

Озима пшениця, ячмінь, жито та ріпак 0,5-1 л/т насіння.

Обробка насіння Вітазимом знищує поверхневу та внутрішню інфекцію, захищає проростки від пліснявіння, активізує захисні реакції, зростання і розвиток рослин і покращує перезимовку озимої пшениці.

Як бачите, секрет високої схожості простий. Не забувайте правильно обробляти посівний матеріал, і ваші очікування будуть виправдані.

всі новини