Як вибрати насіння ярої пшениці

Весна на полях починається з посіву ярої пшениці, тож у фермерів вже зараз з'являються питання щодо майбутніх польових робіт та вибору якісного посівного матеріалу. Яра пшениця чудово переносить весняні заморозки та відрізняється стійкістю до вилягання, тому площі щорічно збільшуються. Зерно використовують для виготовлення хліба, кондитерської випічки, крупи, макаронних виробів, інших продуктів харчування.

Як вибрати насіння ярої пшениці

Обираючи насіння ярої пшениці, дуже важливо враховувати в якій кліматичній зоні вона буде зростати. Для нашої країни потрібно обирати сорти пристосовані для різних грунтово-кліматичних зон. Одним з таких сортів є сорт ярої пшениці Старлайт від KWS UKRAINE.

Середньопізній сорт ярої пшениці СТАРЛАЙТ  характеризується високими:

     врожайністю;

     стійкістю до листкових хвороб та хвороб колоса;

     стійкістю до септоріозу та жовтої іржі;

     стійкістю до фузаріозу колоса;

     високим вмістом білку.

Культура вимоглива до дотримання сівозміни. Кращий попередник для ярої пшениці — добре удобрений просапний ріпак, а також  бобові; кормові та цукрові буряки; пізні сорти картоплі; баштанні; льон; гречка; кукурудза на силос і зерно.

Підготовку ґрунту до посадки цієї культури слід розпочинати ще восени відразу ж після збирання попередника. Подібні роботи проводяться у два етапи: осіння та передпосівна оранки.

При проведенні сівби потрібно пам’ятати, що завищені норми висіву не підвищують урожайність ярої пшениці, а призводять до зайвої витрати зерна, збільшують ризики вилягання, ураження шкідниками та хворобами, а занижені є причиною пізнього кущіння і нерівномірного дозрівання врожаю.

Вирощування ярої пшениці потребує родючого ґрунту та своєчасного внесення мінеральних та органічних добрив. На добре удобрених полях рослини формують потужну кореневу систему, економніше витрачають вологу, завдяки чому краще переносять посуху. При вирощуванні застосовують 3 основні способи внесення добрив: під оранку, при посіві в рядки та підживлення рослин у фазі кущення і наливання зерна для підвищення врожайності. Пропонуємо вам наступну схему живлення ярої пшениці від Yara, що є виробником високоефективних збалансованих комплексних мінеральних добрив:


Догляд за посівами

Сучасні технології вимагають надійного захисту рослин від негативного впливу шкідників, хвороб і, особливо, бур’янів, тобто значних обсягів застосування пестицидів на посівах. Захист зернових культур від бур’янів – це один із найважливіших елементів технології. 

Нагадаємо, що саме ​​ТОВ «АГРО ЕКСПЕРТ» – ексклюзивний дистриб’ютор з продажу насіння ярої пшениці КВС СТАРЛАЙТ

всі новини