Як за допомогою ад'ювантів покращити дію ЗЗР

Ад'юванти – це будь-які речовини або сполуки, які додаються до пестицидів або добрив з метою внесення певних змін в характеристику їх роботи та задля покращення дії пестицидів. Ад'юванти покращують розпилення, змочування та прилипання крапель робочого розчину під час обприскування. Таким чином, ад'юванти покращують поглинання діючих речовин ЗЗР сільськогосподарськими культурами. До класу ад’ювантів можна віднести прилипачі, коректори якості та pH води, антивспінювачі.

 

Як ад'юванти працюють при їх застосуванні із агрохімікатами:

     Для покращення площі покриття робочого розчину й зменшення поверхневого натягу водної краплі.

     Для підвищення тривалості утримання розчину на поверхні листка, а також збільшення ефективності проникнення препарату.

     Розчиняють або розщеплюють восковий листковий наліт та покращують проникнення діючої речовини у тканини рослин.

     Розчиняють корисні речовини.

     Запобігати процес кристалізації хімічно активних речовин.

     Утримують вологу і зменшують процес випаровування препаратів.

     Зменшують відсоток змивання робочого розчину опадами.

     Для підвищення стійкості проти зносу препарату вітром.

 

У поєднанні з пестицидами ПАР змінюють властивості поверхневого натягу краплі води, наприклад, Perifolis. Краплі з високим поверхневим натягом, швидше за все, будуть відскакувати від поверхні, що обробляється в той час, як краплі з низьким поверхневим натягом, швидше за все, поширяться по оброблюваної поверхні і будуть утримуватися на ній. Саме завдяки цьому можна ефективно вносити пестициди за наявності роси. Внесені розчини не змиваються дощем – інвестовані час і гроші гарантовано досягають бажаного результату навіть за мінливості погоди.

Окрім цього, ад'юванти можуть впливати на випаровування крапель розчину після обприскування. Краплі, що містять поверхнево-активні речовини або олії, перебуваючи в атмосфері, випаровуються доти, поки поверхневе натяг «оболонки» краплі не почне перешкоджати її подальшому випаровуванню. Одним із таких препаратів у портфоліо є Spread Oil (покращує ефективне проникнення в надзвичайно сухий ґрунт та тканини рослин, руйнуючи воскову поверхню). ПАР Peritera зменшує міграцію ґрунтових гербіцидів вглиб, що зменшує прояви фітотоксичності та гербіцидного стресу, забезпечує рівномірне зволоження нерівного і сухого ґрунту. При обприскуванні утворюються більш великі краплі, тому їх складніше перенести вітром в небажані зони.

Foamex — зменшує поверхневий натяг розчину, можливо змішування з усіма пестицидами і добривами, запобігає утворенню піни.

EMUNDO — омивач, що нейтралізує залишки пестицидів, готує обприскувач до наступного використання, очищає форсунки обприскувача, і забезпечує рівномірне внесення ЗЗР.

Отже, ад'юванти є сучасними препаратами, що поєднують кращі якості ПАР і прилипачів. Однак до їх застосування необхідно підійти виважено та слідувати всім рекомендаціям їх виробника, а також виробників пестицидів, за рахунок чого можна збільшити ефективність препаратів та, як наслідок, врожайність культур.

всі новини