Яке насіння кукурудзи вибрати для посіву: основні правила вибору

Правильно підібране насіння кукурудзи – гарантія сталої врожайності кукурудзи. Покупцям варто знати, що універсального сорту чи гібрида, який можна використовувати на будь-якому полі не існує. Рекомендується купувати насіння кукурудзи, що найбільше підходять до умов зростання. На валовий збір зерна або зеленої маси істотно впливають кількість опадів (зволоженість ґрунту), склад ґрунту, температурний режим, тривалість теплого періоду. Потенціал урожайності гібриду — це головний параметр, за яким обирають необхідний гібрид насіння

Як вибрати гібриди кукурудзи?

При виборі гібридів кукурудзи треба зважати на такі критерії: напрям використання (зерно/силос/виробництво крохмалю чи спирту), група стиглості (від ранньої до пізньостиглої), урожайність з урахуванням застосовуваних технологій обробітку.

Аграрій звертає увагу на ФАО гібридів та обирає серед тих, що найбільше підходять йому за групою стиглості. Найбільш популярними є середньостиглі гібриди, які мають ФАО 280-390, які можна сіяти практично на всій території України. Проте, ранньостиглі та пізні гібриди також заслуговують уваги.

Дуже важливо також звернути увагу на інформацію про необхідну суму ефективних температур для кожного з гібридів при вирощуванні, а також на період досягнення фази запилення та фізіологічної стиглості (періоду накопичення сухої речовини).

Група компаній Агро Експерт пропонує аграріям великий вибір насіння гібридів кукурудзи. У нас ви можете придбати насіння кращих селекційних компаній світу, а саме KWS, Limagrain, Сінгента, Saatbau Probstdorfer, Laboulet, Euralis, Monsanto та інших.

На що ще звернути увагу при вибори насіння гібридів кукурудзи?

Окрім ФАО, варто звертати увагу на особливості початкового розвитку (це  дозволяє культурі бути більш конкурентною порівняно з бур’янами), посухостійкість, здатність до вологовіддачі, густоту посіву та на індивідуальну адаптацію до високої щільності посіву.

Норма висіву насіння кукурудзи на гектар залежить від густини рослин у ряді або густоти посіву. Ці якості для багатьох гібридів є індивідуальними через будову самої рослини (кореневої системи, листкової пластинки, довжини міжвузлів, гострішого кута розташування листя по відношенню до стебла тощо).

Ще одним важливим аспектом, про який не варто забувати, є тип гібриду — інтенсивний, що має високий потенціал урожайності при забезпеченні відповідних умов вирощування (внесення добрив, хороша підготовка ґрунту тощо), або екстенсивний — пластичний гібрид, що забезпечує стабільний урожай у найрізноманітніших умовах вирощування.

Зробити правильний вибір вам допоможуть менеджери компанії Агро Експерт.

Замовити насіння кукурудзи ви можете на нашому сайті, або зателефонувавши нашим менеджерам.

всі новини