Кодасайд

Ад’юванти та інші ПАР

Багатофункціональний ад’ювант природного походження на основі рослинної олії для підвищення ефективності використання засобів захисту рослин

  • Покращує прилипання, поширення та поглинання культурою робочого розчину за рахунок утворення “контрольованої емульсії”
  • Отримайте більше днів та годин для проведення обприскування – за рахунок зменшення ризику знесення та стійкості до опадів.
  • Кодасайд дозволяє підсилити результат від застосування пестицидів та оптимізувати норму виливу робочого розчину.

Склад: масляна емульсія, містить натуральну рослинну олію (95%) та низку емульгаторів.
Упаковка: 5 л каністра
Норма використання: 1,5 – 2,5 л/га
Дія Кодасайду 950 м.е. базується на технології емульсії рослинної олії.

Кодасайд

Ад’юванти та інші ПАР
ЧОМУ САМЕ КОДАСАЙД

11 причин на користь застосування Кодасайду 950 м.е., тому що він:

1) Покращує прилипання

Восковий наліт рослини, покриви шкідників і навіть гриби-патогени мають водовідштовхуючі властивості. Це спричиняє стікання крапель робочого розчину з об’єкту. Кодасайд виготовлений з матеріалів, подібних до рослинного воску та оболонки комах (і ті, й інші є типами тригліцеридів). Тому Кодасайд забезпечує краще зчеплення пестициду з об”єктом та зменшує стікання.

2) Покращує поширення та поглинання робочого розчину

Коли для транспортування пестициду на рослину використовується вода, як тільки краплі води випаровуються, на рослині залишаються сухі рештки пестициду. Ці рештки погано поглинаються рослинами, шкідниками або збудниками хвороб. Пестицид, капсульований Кодасайдом, поширюється на листковій поверхні у 8-16 разів більше, ніж якби він знаходився у краплі води аналогічного розміру.

3)Зменшує знесення крапель робочого розчину.

Досліди довели, що Кодасайд оптимізує розмір крапель за рахунок скорочення кількості дрібних крапель, схильних до знесення (до 80%). 

4) Покращує стійкість до опадів.

Завдяки олійній основі та швидкому прилипанню, Кодасайд забезпечує стійкість пестициду до змивання опадами вже за декілька хвилин після обробки. Тож навіть за дощового прогнозу погоди ви можете проводити обприскування за умови, що об’єкт є сухим на момент обробки.

5) Зменшує випаровування.

“Капсуляція” Кодасайдом захищає пестицид від втрат внаслідок випаровування, розкладу від фотодеградації та летючості.

6) Збільшує кількість часу (днів та годин), які підходять для обприскування.

Через брак ідеальних для обприскування днів, фермерам часто доводиться вносити пестициди за “неоптимальних” умов. У таких випадках Кодасайд допоможе мінімізувати втрати від змивання опадами та знесення крапель робочого розчину.

7) Зберігає водні ресурси.

Завдяки своїм перевагам Кодасайд дає можливість заощадити на нормі виливу робочого розчину, що знижує об’єми води для обприскування. 

8) Має відмінні характеристики безпеки.

Кодасайд повністю біологічно розкладається, є нетоксичним, безпечним для операторів та споживачів. Не має обмежень по строку останньої обробки (перед збиранням врожаю).

9) Зменшує застосування хімічних речовин.

Кодасайд - це ефективний спосіб підсилити результат від застосування пестицидів та скоротити кількість повторних обробок. Кодасайд - це точність обприскування і облік кожної краплі робочого розчину.

10) Знижує забруднення довкілля.

Позаяк менше хімічних речовин втрачається в процесі обприскування, то й менше хімічних речовин потрібно для використання.

11) Органічне землеробство та біологічний захист

Кодасайд має статус продукта на органічній основі. Підвищує ефективність препаратів для біологічного контролю, наприклад Bacillus thuringiensis, Veticillium lacanii.

Механізм дії

При змішуванні Кодасайду з засобом захисту рослин емульгатори, що входять до складу Кодасайду, “замикають” молекули хімічного препарату і утворюють навколо них капсули. Коли ця попередня суміш потрапляє до баку обприскувача з водою, утворюється “контрольована емульсія”.

Саме це явище капсуляції забезпечує унікальну ефективність Кодасайду 950 м.е. як “транспортувальника” засобу захисту рослин на культуру.

Рекомендації до застосування

Ад’ювант Кодасайд 950 м.е. рекомендується застосовувати для підвищення ефективності використання гербіцидів, фунгіцидів виробництва “Дюпон” на польових та спеціальних культурах. Норма витрати: 1,5 – 2,0 л/га.

При застосуванні з інсектицидами виробництва “Дюпон” на овочах та садах рекомендована норма витрати: 2,0 – 2,5 л/га.

Застосування

Цільове застосування

Велика частина засобів захисту рослин втрачається під час обприскування, що є економічно збитковим та шкідливим для довкілля.

Однією з основних причин такого нераціонального використання ЗЗР є застосування води як “транспортувальника” робочого розчину до рослини. Наслідком цього може бути погане поглинання робочого розчину, знесення крапель, випаровування, реакція домішок у воді з хімічною речовиною або, нарешті, просто погане прилипання до об’єкту.

Cпосіб приготування робочого розчину

1. Ад’ювант Кодасайд завжди потрібно попередньо змішувати з засобом захисту рослин перед тим, як додавати до баку обприскувача з водою.
2. Заповнити одну третину баку обприскувача водою і додати емульсію, що утворилася в результаті змішування Кодасайду з засобом захисту рослин.
3. До кінця заповнити бак обприскувача водою при постійному перемішуванні.

Кодасайд може бути використаний у будь-яких типах обприскувачів з мішалкою, наприклад, CDA, ULV, Conventional Hydraulic та Motorised Knapsacks.

При приготуванні попереднього розчину з рідкою препаративною формою:

Додати відміряну кількість Кодасайду у контейнер для змішування, додати пестицид та розмішувати до утворення емульсії.

При приготуванні попереднього розчину з порошком, що змочується, або водорозчинними гранулами:

Додати пестицид у контейнер для змішування, додати мінімальну кількість води, щоб утворилася м’яка паста. Згодом додати необхідну кількість Кодасайду і перемішувати до утворення емульсії.

При приготуванні попереднього розчину з декількома продуктами:

Якщо бакова суміш складається з більш ніж одного продукту, переконайтеся, що кожен продукт окремо змішаний з Кодасайдом до утворення емульсії.

ВАЖЛИВО

Уникати обробки цільового об’єкту за наявності крапельної вологи.

Завжди підтримувати ПОСТІЙНЕ ПЕРЕМІШУВАННЯ у баку обприскувача.

Завжди забезпечувати достатній ТИСК обприскування, щоб забезпечити максимальне покриття всієї рослини та проникнення (наприклад, рекомендовано використовувати мінімальний тиск 3 - 3.5 бар для польових культур до GS30).

Застереження

Не обробляти культури, що знаходяться у стані стресу (внаслідок несприятливих погодних умов, проблем живлення, попереднього внесення пестицидів тощо).

Не використовувати Кодасайд з ЗЗР за умов високої температури та за інтенсивного сонячного світла.

Не використовувати Кодасайд з наступними хімічними речовинами: каптан або суміші, що містять каптан, цианазін та суміші, фентин ацетат та суміші, фентин гідроксид та суміші, дихлофлуанід.

Кодасайд є зареєстрованою торговою маркою Мicrocide Limited