Консенто

Фунгіциди

Фунгіцид трансламінарно-системної дії

Фенамідон - 75 г/л, Пропамокарб-гідрохлорид - 375 г/л
Препаративна форма: концентрат суспензії
Реєстраційне посвідчення: А 02425, А 03362
Упаковка: 5 л

Додатковий стимулюючий ефект.

Консенто

Фунгіциди
Опис

Консенто® — препарат, який містить діючу речовину фенамідон з класу імідазолінонів з мезостемним механізмом дії та пропамокарб-гідрохлорид з класу карбаматів з системним механізмом дії.

Унікальним є поєднання подвійної дії препарата — проти альтернаріозу і фітофторозу пасльонових — з системним механізмом дії проти фітофторозу, що надає чудову можливість працювати проти змішаного типу інфекції. Водночас, як і всі препарати, що містять пропамокарб, Консенто має здатність стимулювати ріст рослин.

Системність пропамокарбу є запорукою міцної профілактичної дії проти фітофторозу. Механізм дії фенамідону забезпечує профілактичний, антиспорулянтний і частковий лікувальний ефект проти обох збудників. Препарат також ефективний проти несправжньої борошнистої роси на багатьох культурах.

Фітофтороз картоплі і томатів вважається найнебезпечнішою хворобою цих культур. Ураження рослин хворобою може дуже швидко спричинити повну втрату врожаю за умови недостатнього захисту культури.

Прохолодні вологі ночі і теплі дні створюють оптимальні умови для розвитку фітофторозу. Уражене фітофторозом листя з зовнішнього боку покривається жовто-зеленими водянистими плямами, які пізніше стають коричневими. В умовах підвищеної вологості чи в дощову погоду на нижньому боці листка утворюється біле нашарування грибкової цвілі, що є характерною ознакою хвороби. Більш того, спори гриба змиваються дощем з листя і стебел, а після попадання в ґрунт вражають бульби картоплі, що призводить до значної втрати врожаю.

Альтернаріоз або бура плямистість картоплі і томатів, збудниками якої є Alternaria solani і A. alternata — хвороба, яка набула поширення з потеплінням клімату.

З'являється зазвичай раніше фітофторозу, через що її називають також «рання гниль».

Тепла погода створює оптимальні умови для розвитку хвороби: як правило, на листовій поверхні утворюються маленькі темні плями, або великі з концентричними темнішими колами з світлим обрамленням. На томатах альтернаріоз спричиняє також гниль плодів.

Переваги

Поєднання двох діючих речовин з принципово різними механізмами дії запобігає резистентності.

Можливість контролювати змішану інфекцію.

Профілактична, лікувальна й антиспорулянтна дія.

Сприятливі токсикологічні характеристики — відповідність умовам food chain.

Застосування

Механізм дії

Фенамідон порушує процес дихання в мітохондріях клітин збудника. Пропамокарб-гідрохлорид порушує процесс біосинтезу фосфоліпідів і жирних кислот.

Застосування

КАРТОПЛЯ

2,0 л/га — проти альтернаріозу, фітофторозу
Максимальна кількість обробок — 2
Термін очікування — 20 діб.

ТОМАТИ

2,0 л/га — проти альтернаріозу, фітофторозу
Максимальна кількість обробок — 2
Термін очікування — 14 діб.

ЦИБУЛЯ

1,7–2,0 л/га — проти несправжньої борошнистої роси
Максимальна кількість обробок — 2
Термін очікування — 14 діб.

СОНЯШНИК

2,0 л/га — проти несправжньої борошнистої роси, альтернаріозу.
Максимальна кількість обробок — 3.
Термін очікування — 30 діб.