Луна Експіріенс

Фунгіциди

Новий фунгіцид комбінованої системної дії

Флуопірам - 200 г/л, Тебуконазол - 200 г/л
Препаративна форма — концентрат суспензії
Реєстраційне посвідчення: А 02871, А 03742
Упаковка: 1 л

Поєднання двох діючих речовин з принципово різними механізмами дії.

Луна Експіріенс

Фунгіциди
Опис

Луна® Експіріенс® — препарат, який містить інноваційну діючу речовину. Флуопірам належить до нового хімічного класу Піридилетиламідів і має надзвичайно широкий спектр активності, блокучи в мітохондріях патогену ферментативний ланцюжок, що відповідає за процес дихання і утворення АТФ — головного біоенергетичного джерела клітин. У цьому ланцюжку задіяно 4 ферментативних комплекси, і 2-й з них піддається руйнуванню флуопірамом. Оскільки решта блокуючих процес дихання препаратів втручається в нього на інших етапах, на сьогодні стійкість до флуопіраму відсутня.

Флуопірам здатен накопичуватися у верхньому шарі клітин листкової пластини, а потім пересуватися вглиб, діставатися судин ксилеми і пересуватися ними. У разі потрапляння в ґрунт, препарат також демонструє високий потенціал системної дії через корені.

З метою запобігання появи стійкості патогенів у майбутньому, а також розширення спектру дії у препараті Луна® Експіріенс до флуопіраму додано тебуконазол. Тебуконазол впливає на зовсім інший етап метаболізму гриба, тобто на синтез ергостеролу, важливого будівельного елементу клітинної стінки патогена. Це зробило малоймовірним виникнення стійкості, а також зміцнило ефект проти збудників хвороб плямистості листя і деяких інших хвороб.

Оскільки тебуконазол також є системною речовиною, Луна® Експіріенс вважається комбінованим препаратом потужної системної дії. Це дає підстави відносити його до препаратів з лікувальною дією, хоча будь-яку обробку фінгіцидами краще робити профілактично, до початку масового розвитку хвороб.

На сьогодні Луна® Експіріенс перевершує всі наявні на ринку препарати, які використовують проти вищих грибів на овочевих культурах, як за спектром дії, так і за ефективністю.

З екологічної точки зору препарат Луна® Експіріенс безпечний для корисних організмів, зокрема для бджіл: не впливає на життєздатність дорослих особин і личинок, а також на активність фуражування і запилення.

Механізм дії

Флуопірам порушує процес дихання в мітохондріях клітин збудника, блокуючи сукцинат-дегідрогеназу у 2-му комплексі дихального ланцюга в мітохондріях.

Тебуконазол порушує синтез стеролу в клітинах збудника, блокуючи C-14 альфа-деметилазу.

Реєстрація і застосування

ТОМАТИ

Проти борошнистої роси, альтернаріозу, плямистостей - 0,35–0,75 л/га

МОРКВА

Проти альтернаріозу, білої гнилі, борошнистої роси, фомозу - 0,35–0,75 л/га

ОГІРКИ

Проти борошнистої роси, антракнозу, альтернаріозу, аскохітозу - 0,35–0,75 л/га

КАПУСТА білоголова

Проти альтернаріозу, фомозу, сірої та білої гнилі - 0,5–0,75 л/га

ЯБЛУНЯ

Парша, борошниста роса - 0,5–0,75 л/га

Термін очікування: огірки і томати — 14 діб; яблуня, морква, капуста — 30 діб. Максимальна кількість обробок — 2.

Проти борошнистої роси слід використовувати низькі норми витрати, проти інших хвороб — середні та високі.

На овочевих культурах надійний ефект дає також чергування обробок Луна® Експіріенс і Натіво® (за наявності реєстрації). За даними про термін очікування звертатися до представників компанії «Байєр».

ЦИБУЛЯ*

Проти іржі, стемфіліума, сірої плямистості, альтернаріозу - 0,5–0,75 л/га

Не застосовувати на цибулі в бакових сумішах з гербіцидами!

Сумісність

Луна® Експіріенс може змішуватися з багатьма іншими інсектицидами та фунгіцидами. Перед приготуванням робочого розчину рекомендується додатково провести тест на сумісність.

Переваги

» Запобігання резистентності.
» Широкий спектр збудників на різних культурах.
» Профілактична та лікувальна дія.
» Гнучкість використання протягом сезону.
» Сприятливий токсикологічний профіль.