Мелоді Дуо

Фунгіциди

Фунгіцид системно-контактної дії проти мілдью винограду та фітофторозу картоплі

Іпровалікарб, 55 г/кг пропінеб 612 г/кг
Препаративна форма: порошок, що змочується
Реєстраційне посвідчення: А 04903
Упаковка: 5 кг

Поєднання системної і контактної дії.

Мелоді Дуо

Фунгіциди
Опис

Мелоді® Дуо - це новий системно-контактний комбінований фунгіцид, який містить дві діючі речовини з різними механізмами дії — традиційну контактну (пропінеб) та інноваційну системну — іпровалікарб.

Іпровалікарбу властиве формування «депо», де значна частина діючої речовини залишається в верхніх шарах листкової поверхні з поступовим проникненням глибше всередину тканин рослини. Діставшись судин, діюча речовина швидко пересувається ними в акропетальному (знизу догори) напрямку захищаючи культуру від нового інфікування та забезпечуючи довготривалий захист рослини. Діючи як профілактичний та лікувальний засіб, іпровалікарб також є лідером серед системних діючих речовин щодо пригнічення споруляції патогена.

Профілактична дія іпровалікарба виявляється у блокуванні проростання зооспор і в перешкоджанні інфікуванню рослини.

Лікувальний ефект зумовлений здатністю порушувати структуру мікротубул, якими пересуваються необхідні для будівництва клітин гриба речовини, такі як глюкан.

Глюкан за допомогою ферментів перетворюється на целюлозу, з якої формуються мікрофібрили, що складають клітинну стінку міцелію. Внаслідок впливу іпровалікарбу міцелій розвивається деформованим, з потовщеними стінками і врешті-решт гине.

Антиспорулянтна активність іпровалікарбу запобігає утворенню спорангіофор, які проростають крізь продихи і формують зооспорангії. Дія на спорангіофори подібна до дії на міцелій в тканинах листків. В додаток до іпровалікарбу в препаративній формі міститься також пропінеб — діюча речовина, якій властива контактна багатостороння дія на патоген.

Цим самим забезпечується синергія двох діючих речовин впливаючи на різні стадії розвитку патогену та відмінний контроль у поширенні хвороби. До того ж, наявність у складі пропінебу досить великої кількості цинку дає змогу розглядати обробку фунгіцидом також як додаткове внесення цього важливого мікроелемента (до нестачі якого виноград дуже чутливий).

Обробка Мелоді® Дуо у нормі 2,5 кг/га забезпечує додаткове внесення 344 г цинку на 1 га.

Рекомендовано превентивне застосування Мелоді® Дуо — до ураження збудником культури. Однак, у разі неможливого застосування препарату в профілактичних цілях, перший обробіток призначається як «лікувальний» та інші обробки слід застосовувати з меншими інтервалами для ефективного контролю розвитку та поширення хвороби.

Переваги
  • Профілактична, лікувальна та антиспорулянтна дія.
  • Ефект підживлення рослин цинком.
  • Сприятливі токсикологічні характеристики.
  • Ідеальний компонент для досконалої системи захисту винограду від хвороб препаратами компанії «Байєр».
Застосування

ВИНОГРАД

Мілдью - 2,5 кг/га
Макс. кратність обробок — 2. 
Строк від останньої обробки до збирання врожаю — 50 днів.

КАРТОПЛЯ

Фітофтороз - 2,0–2,5 кг/га
Макс. кратність обробок — 2. 
Строк від останньої обробки до збирання врожаю — 40 днів.

Сумісність

Мелоді® Дуо добре змішується з багатьма інсектицидами та фунгіцидами наступних препаративних форм: водорозчинний порошок (WP); вододисперсні гранули (WG); концентрат суспензії (SC).

У разі вибору бакових партнерів, що володіють лужними властивостями, слід застосовувати їх одразу ж після приготування.

Перед приготуванням робочого розчину рекомендується додатково провести тест на сумісність.