Превікур Енерджі

Фунгіциди

Фунгіцид повної системної дії з ростостимулюючими властивостями у формі водорозчинного концентрату для захисту овочевих і баштанних культур від патогенів групи несправжніх борошнистих рос та кореневих гнилей

Пропамокарб гідрохлорид 530 г/л, фосетил алюмінію, 310 г/л
Препаративна форма: водорозчинний концентрат
Реєстраційне посвідчення: А 02112, А 02889
Упаковка: 1 л

Гнучкість застосування — обприскування, звичайний полив, крапельне зрошення.

Превікур Енерджі

Фунгіциди
Механізм дії

Превікур® Енерджі містить пропамокарб гідрохлорид (системна дія) з класу карбаматних фунгіцидів, і фосетил алюмінію (абсолютна системна дія) з класу фосфорорганічних фунгіцидів (фосфонатів), які забезпечують повний системний захист, а також стимулють ріст, розвиток і імунітет рослини. Препарат ефективний проти патогенів з класу Ооміцетів, що викликають кореневі гнилі (Pythium sp.) несправжню борошнисту росу (Pseudoperonospora sp. Peronospora sp. та інші), а також проти раннього ураження деякими патогенами з роду Phytophthora (Ph. capsici).

Пропамокарб гідрохлорид вирізняється надзвичайно високою профілактичною активністю проти несправжніх борошнистих рос і кореневих гнилей як за умов обробки рослин беспосередньо, так і шляхом використання через поливання ґрунту, в який висівають насіння або висаджують розсаду. Крім безпосередньої дії на патоген, препарат також працює як стимулятор розвитку рослин, особливо на ранніх фазах. Ці якості роблять його незамінним у тепличному господарстві для обробки ґрунту і розсади багатьох овочевих і декоративних культур, а також для зміцнення розсади після її висаджування в поле.

Фосетил алюмінію є унікальною діючою речовиною — і в сенсі пересування рослиною, і в якості механізму дії.

Це одна з небагатьох речовин, яка здатна пересуватися в обох напрямках — акропетально і базипетально, тобто знизу догори і згори донизу, до молодих пагонів і молодих коренів. Причому проникнення відбувається миттєво, а повне насичення рослини діючою речовиною настає протягом однієї години. Перевагу слід надавати профілактичному використанню.

Переваги
  • Обидва компоненти мають приблизно однаковий спектр активності (ооміцети), але різні механізми впливу.
  • Різнобічна дія на патоген обох компонентів сприяє суттєвому посиленню фунгіцидного ефекту.
  • Обидва компоненти, крім безпосередньої діі на патоген, впливають на рослину — зміцнюють її імунітет та стимулюють розвиток.
  • Обидва компоненти забезпечують повний системний захист (один — за рахунок висхідно-низхідного пересування рослинними судинами, інший — завдяки надзвичайно високій здатності працювати як шляхом контакту з рослиною, так і через ґрунт, швидко проникаючи в корені).
  • До обох компонентів на сьогодні відсутня резистентність (стійкість) патогенів, а різні механізми дії унеможливлюють виникнення такої в майбутньому.
Застосування

Огірки відкритого і закритого ґрунту - 2,5 л/га

Обробка проти несправжньої борошнистої роси:
Максимальна кратність обробок — 2, термін очікування —10 днів.

Диня - 2,5 л/га

Обробка проти несправжньої борошнистої роси:
Максимальна кратність обробок — 2, термін очікування — 10 днів.

Розсада огірків, кавунів, томатів, баклажанів, перцю вирощуваного як у відкритому, так і в захищеному ґрунті тільки на природних субстратах!
Обробка проти кореневих гнилей: поливання, після висівання насіння — 3 мл/2 л розчину/м2, повторне поливання, через 7–10 днів після першого використання — 3 мл/2 л розчину/м2 (для перцю — 6 мл/2 л розчину/м2). 
Максимальна кількість обробок — 2.
Сформовані плантації кавунів, томатів, баклажанів, перцю відкритого і захищеного ґрунту — обробка проти кореневих гнилей: поливання через крапельне зрошення — 3 л/га (для перцю 2–3 л/га).
Максимальна кількість обробок: в ґрунті — 2, на штучному субстраті — 4. Термін очікування — 3 дні.