Талендо® Екстра

Фунгіциди

Новий фунгіцид Талендо® Екстра – необхідне рішення для кожного виробника винограду! Продукт поєднує в собі як профілактичні, так і посилені лікувальні властивості проти збудника оїдіуму для досягнення більшої гнучкості. Талендо® Екстра впевнено захищає культуру до 3-х тижнів, одночасно стимулює її стійкість до захворювань за рахунок ефекту
імуномодулюючої дії.

Діюча речовина: проквіназид – 160 г/л, тетраконазол – 80 г/кг
Препаративна форма: концентрат емульсії
Клас: квіназоліни триазоли
Упаковка: 1 літр
Норма використання: 0,3-0,35 л/га

Проявляє профілактичну, викорінюючу та антиспоруляційну дію.

Талендо® Екстра

Фунгіциди
Механізм дії

Талендо® Екстра продовжує лінійку фунгіцидів на основі проквіназиду від Дюпон, та характеризується як профілактичними так і лікувальними властивостями завдяки другій діючій речовині тетраконазолу.

Проквіназид:

- Стимулює захисні властивості культури (імуномодулююча дія)
- Забезпечує тривалий термін захисної та залишкової дії проти оїдіуму, за рахунок пригнічення проростання спор та формування апресоріїв збудника
- Завдяки паровій фазі, утворює рівномірну зону захисту навколо оброблених рослин, в т.ч. захищає необроблені частини.

Проквіназид належить до класу квіназолінів та діє превентивно на патоген оїдіуму шляхом інгібування формування апресорій та, таким чином, перешкоджає проростанню конідій.

Проквіназид переміщується з верхньої сторони листка до нижньої (трансламінарне проникнення) і перерозподіляється всередині листка (локально-системне переміщення).

Проквіназид також здатний захищати необроблені частини культури завдяки паровій фазі.

Такі унікальні властивості Талендо® Екстра забезпечують стійкість до змиву опадами та можливість компенсувати неповноту покриття листя робочим розчином, що важливо для ефективного захисту культур проти оїдіуму.

Не виявлено жодного випадку прояву резистентності до проквіназиду, однієї із основних діючих речовин Талендо® Ектра к.е. що широко застосовується в багатьох країнах світу.

Тетраконазол:

- Проявляє профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію
- Сильна системність забезпечує довготривалу ендотерапевтичну активність
- Рівномірний розподіл всередині рослини
- Надійний захист культури навіть при сильному навантаженні інфекції

Тетраконазол належить до хімічної групи триазолів та входить до групи “Інгібітори біосинтезу стеролів”. Тетраконазол діє шляхом інгібування метаболічного шляху, який веде до продукування грибкових стеринів.

Тетраконазол впливає на вегетативну форму грибів, блокуючи розвиток патогенного міцелію, як ззовні, так і з середини обробленої рослини.

Ефект імуномодулюючої дії

Талендо® Екстра містить проквіназид, який має здатність активувати значну частину генів винограду, що відповідальні за природну захисну реакцію на вплив патогенів. Стимуляція генів ініціює захисні реакції культури, що забезпечує стійкість рослин до збудників хвороб та захист нового приросту.

Рекомендації щодо застосування

Не дивлячись на те, що препарат має лікувальні властивості, для забезпечення надійного та довготривалого захисту та з метою підвищення врожайності рекомендується застосовувати Талендо® Екстра профілактично або на ранніх етапах розвитку хвороби.

Інтервали між обробками

- За звичайних умов інтервал між обробками складає 21 день.
- Слід скоротити інтервал між обробками до 14 днів:
  - на дуже чутливих сортах до ураження
  - при дощовій погоді, яка сприяє швидкому розвитку збудників захворювань
  - коли помічені симптоми захворювань

Культура Виноград 
Об’єкт Оїдіум
Норма витрати, л/га 0,3-0,35 л/га
Норма витрати робочого розчину, л/га800-1000 л/га
Кількість обробок за сезон 3
Період очікування 30 днів


Навіщо потрібна лікувальна властивість?

Талендо® Екстра, завдяки посиленим лікувальним властивостям, забезпечує більш гнучкий контроль оїдіуму. Особливо це актуально для великих виробників винограду, які не можуть реагувати на швидкі погодні зміни:

- Злива
- Затяжні дощі
- Щільна логістична програма обприскувань

Унікальне антирезистентне рішення

Талендо® Екстра — фунгіцид на основі двох діючих речовин з різним механізмом дії, що запобігає виникнення резистентності.

Сумісність

Талендо® Екстра є сумісним з багатьма інсектицидами та фунгіцидами, що офіційно дозволені для використання на даних культурах. Проте рекомендується перевірити бакову суміш в невеликій кількості щодо сумісності. Не змішувати Талендо® Екстра з продуктами, в етикетках яких заборонено застосовувати такої суміші.

Спеціальні рекомендації

Приготування та норми витрат препарату:

Талендо® Екстра має профілактично-лікувальну дію. Рекомендовані норми застосування 0,30-0,35 л/га, максимум тричі на сезон (не більше ніж 2 послідовні внесення): перед цвітінням, після цвітіння і перед змиканням грони. Для досягнення оптимальних результатів препарат слід наносити на ранніх етапах розвитку хвороби до того, як інфекція пошириться на нові паростки. Витрати робочої рідини – від 800-1000 л води/га. Ретельна обробка важлива для максимального контролю хвороб.

Приготування робочого розчину

Перед використанням препарату необхідно переконатись, що оприскувач очищений та відкалібрований. Талендо® Екстра легко розводиться у воді, тому необхідну кількість препарату додають безпосередньо в бак, що на 1/2 заповнений водою.

Додають препарат безпосередньо в резервуар для розпилення. Ретельно змішують до повного розчинення фунгіциду. Після розчинення потрібно безперервно помішувати.

Промити пляшку з-під препарату і вилити розчин в бак оприскувача. Продовжувати перемішувати. Використовуйте механічні або гідравлічні пристрої; не використовувати аеромішалки. Робочий розчин має бути використаний в день приготування.

Дотримуватись найсуворіших обмежень та застережних заході, позначених на етикетці, для всіх препаратів, що використовуються у суміші.