Вареон®

Фунгіциди

Трьохкомпонентний фунгіцид з ефектом імуномодулюючої дії для професійних програм захисту зернових культур від основи стебла до колосу

  • Ефективне та комплексне рішення проти широкого спектру хвороб зернових колосових культур: борошнистої роси, церкоспорельозу, видів плямистостей, видів іржі, фузаріозу та інших
  • Поєднання трьох діючих речовин забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючу дії

Діюча речовина: прохлораз 320 г/л  тебуконазол 160 г/л проквіназид 40 г/л
Препаративна форма: концентрат емульсії
Клас: імідазоли триазоли квіназоліни
Упаковка: 5 л (4х5 л)
Норма використання: 0,6 – 1,0 л/га
Стимулює стійкість культури до захворювань, сприяє підвищенню врожайності за рахунок ефекту імуномодулюючої дії

Вареон®

Фунгіциди
Застосування

Вареон® - Король нижнього ярусу для Т0/Т1

Т0 – застосування восени або рано навесні (початок-середина кущення)

Найбільш небезпечні та поширені хвороби в цю фазу розвитку:

- Борошниста роса
- Церкоспорельозна прикоренева гниль
- Снігова пліснява

Т1 – застосування у фазу кінець кущення – вихід у трубку

Найбільш небезпечні та поширені хвороби в цю фазу розвитку:

- Борошниста роса
- Септоріоз листя
- Церкоспорельозна прикоренева гниль
- Снігова пліснява

Вареон® завдяки вмісту проквіназиду та тебуконазолу проявляє виражену лікувальну та найтривалішу захистну дію проти борошнистої роси.

Завдяки прохлоразу ефективно зупиняє розвиток церкоспорельозної прикореневої гнилі і снігової плісняви. Попереджує розвиток септоріозу, видів іржі та гельмінтоспріозу, що робить його незамінним для застосування в фазу Т1 з нормою 0,6-0,75 л/га.

Одночасно застосування на ранніх етапах розвитку культури покращує захисні реакції культури завдяки ефекту імуномодулюючої дії.

Вареон® - переваги продукту при обробці в Т0/Т1

Вареон® по праву називається королем нижнього ярусу. При застосуванні у фазу кінець кущення - початок виходу у трубку, фунгіцид Вареон® надає
ряд беззаперечних переваг, які просто недоступні іншим продуктам.

1) Контроль найбільш проблемних і складних ранньовесняних хвороб: борошниста роса, снігова пліснява, церкоспорельозна прикоренева гниль, ранній
септоріоз
2) Тривалий період захисної дії – 4-6 тижнів, що гарантує «порядок» у нижньому ярусі до фази прапорцевого листку
3) Завдяки паровій фазі проквіназиду і утриманню прохлоразу в нижньому ярусі, Вареон® захищає листки, та особливо стебло рослини і не дозволяє
хворобам рухатись вгору
4) Ефект імуномодулюючої дії – підвищення стійкості рослини до збудників хвороб, особливо до борошнистої роси
5) Завдяки лікувальній дії, продукт контролює збудників хвороб, якщо ураження вже відбулось
6) Листки нижнього ярусу не відмирають, а залишаються зеленими, що сприяє покращеному мікроклімату у нижньому ярусі та додатковому збереженню урожаю

“Парова фаза” проквіназиду захищає від інфекції оброблені та необроблені частини рослин

Вареон® - відмінне рішення для Т2/Т3

Т2 – застосування у фазу прапорцевого листку

Найбільш небезпечні та поширені хвороби в цю фазу розвитку:

- Борошниста роса
- Септоріоз листя
- Жовта та бура іржа
- Темно-буря плямистість
- Жовта плямистість (піренофороз)

Унікальна здатність проквіназиду підсилювати ефективність дії інших діючих речовин забезпечує фунгіциду Вареон® високу ефективність проти комплексу хвороб зернових колосових культур, а також сприяє та попереджує розвиток найбільш шкодочинних хвороб листя та колосу.

При застосуванні у фазу Т2 Вареон® надає якісний контроль видів септоріозу, бурої та жовтої іржі та піренофорозу (жовтої плямистості). Суттєвою перевагою фунгіциду Вареон® при внесенні у фазу прапорцевого листку є тривалий період захисної дії.

За вологих погодних умов і високої шкодочинності хвороб, період захисної дії фунгіциду Вареон® складає 3-4 тижні, за сухих погодних умов і незначного тиску хвороб, Вареон® захищає рослину протягом 5-6 тижнів!

Застосування фунгіциду Вареон® у фазу Т2 набуло великого поширення у центральних, та особливо у південних регіонах України.

Норма внесення 0,6-0,75 л/га.

Т3 – застосування у фазу колосіння – початок цвітіння

Найбільш небезпечні та поширені хвороби в цю фазу розвитку:

- Фузаріоз колосу
- Септоріоз колосу та листя
- Види іржі
- Альтернаріоз, кладоспоріоз

Внесення Вареону® у фазу Т3 є дієвим механізмом у боротьбі із фузаріозом колосу. Важливою умовою для якісного контролю фузаріозу колосу є вчасне внесення фунгіциду. У більшості випадків найвища ефективність досягається при обробці рослин на самому початку цвітіння 

Фактори, що сприяють ураженню та розвитку фузаріозу колосу:

- Уражені рештки, заражене насіння
- Тепла (22-25°С) та волога (75-85%) погода в період колосіння-дозрівання
- Несвоєчасне збирання

Застосування фунгіциду Вареон® у фазу Т3 для боротьби з фузаріозом колосу набуло великого поширення у західних та центральних регіонах України.

Норма внесення 1,0 л/га.

Обробка під час фази колосіння є виправданим крокон навіть за відсутності фузаріозу. Внесення фунгіциду Вареон® під час колосіння-цвітіння є продовженням захисних міроприємств у технології вирощування зернових, захищає рослину від альтернаріозу, кладоспоріозу та інших пізніх хвороб, що сприяє подовженню вегетації та наливу зерна.

Вареон® – гнучкий фунгіцид в технології захисту ячменю

Найбільш небезпечні та поширені хвороби ячменю:

- Борошниста роса
- Септоріоз листя
- Жовта іржа
- Смугаста плямистість
- Сітчаста плямистість
- Темно-бура плямистість
- Ринхоспоріоз

Вареон® якісно контролює основні хвороби ячменю – сітчасту плямистість, смугасту плямистість, ринхоспоріоз, борошнисту росу, септоріоз.

Найпоширенішим періодом застосування препарату на ячмені є перше внесення, проте дещо раніше, ніж на пшениці. Фаза ВВСН 27-30 – найбільш оптимальний період. Для досягнення максимальної ефективності, Вареон® рекомендовано вносити профілактично, до перших ознак прояву хвороб.

Вареон® зареєстровано як на ярому, так і на озимому ячмені.

Норма внесення – 0,6-0,75 л/га.

Плямистості є найпоширенішими хворобами ячменю, проте часто ячмінь пошкоджується видами іржі (карликова, жовта, стеблова) та фузаріозом колосу. Фузаріоз колосу, як і на пшениці, розвивається за високих температур (>20 C) і достатньої кількості опадів. Види іржі розвиваються раніше, і можуть призвести до 15% недобору урожаю. Вареон® ефективно контролює види іржі ячменю та фузаріоз ячменю (за умови вчасного внесення) 

Ефект імуномодулюючої дії

Вареон® містить проквіназид, який має здатність активувати значну частину генів культурної рослини, що відповідальні за природну захисну реакцію на вплив патогенів. Стимуляція генів ініціює захисні реакції культури, що забезпечує стійкість рослин до збудників хвороб та захист нового приросту. 

Ефект імуномодулюючої дії властивий лише двом препаратам на ринку – Вареону® та Таліусу®. Крім підвищення стійкості рослин, ефект ІМД сприяє підвищенню урожайності культури та покращенню якісних показників зерна (вмісту клейковини та білку).

Парова фаза (газ-ефект)

Парова фаза фунгіциду Вареон®, яка забезпечується діючою речовиною проквіназид, діє у радіусі до 40 см. Це найпотужніша парова фаза серед існуючих фунгіцидів. 

Вона є особливо актуальною для загущених посівів, а також для рослин в фазу після виходу в трубку. При обробці таких рослин, препарат потрапляє у верхній ярус, не маючи можливості «пробити» густий стеблостій. Завдяки паровій фазі, діюча речовина фунгіциду опускається у нижній ярус і захищає його. Оскільки більшість патогенів рухається знизу вгору, парова фаза стримує ії, не дозволяючи дійти до середнього і тим паче до верхнього ярусу.

Застосування у посушливих умовах

Фунгіцид Вареон® ефективно працює у регіонах із недостатньою кількістю опадів (Запорізька, Миколаївська, Одеслка, Херсонська та ін.) За посушливих умов шкодочинність хвороб зменшується, проте вони продовжують пошкоджувати рослину. Поширені види септоріозу, піренофороз та види іржі. За таких умов, фунгіцид Вареон® - відмінне рішення з тривалим періодом захисної дії.

Особливості

Вареон® 520 к.е. – синергізм трьох діючих речовин

Завдяки оптимальній концентрації унікальних діючих речовин Вареон® забезпечує надійний та тривалий контроль найбільш шкодочинних хвороб пшениці та ячменю.

Проквіназид

- Володіє профілактичною, викорінюючою та антиспоруляційною діями
- Стимулює захисні властивості культури (ефект імуномодулюючої дії)
- Забезпечує тривалий період захисної та залишкової дії проти борошнистої роси, за рахунок пригнічення проростання спор та пригнічення формування апресоріїв збудника
- Завдяки паровій фазі, утворює рівномірну зону захисту навколо оброблених рослин , в т.ч захищає необроблені частини
- Найкраще антирезистентне рішення
- Підвищує ефективність дії тебуконазолу та прохлоразу
- Висока ефективність у низьких концентраціях
- Дієвий за низьких температур (від 5 °С)
- Захищає рослину від борошнистої роси протягом 4-6 тижнів, а також надає захист новому приросту та стримує можливість повторного (вторинного) ураження

Тебуконазол

- Універсальна, високоефективна та селективна діюча речовина
- Володіє профілактичною, лікувальною та викорінюючою дією проти широкого спектру патогенів
- Високосистемна діюча речовина - швидко абсорбується рослинами та переміщується акропетально
- Завдяки специфічній дії інгібує розвиток широкого спектру патогенів, збудників фузаріозу (Fusarium spp.)
- Ефективний контроль септоріозу та особливо видів іржі
- Головний компонент у лікувальному сценарії

Прохлораз

- Діюча речовина яка має довготривалу превентивну дію проти широкого спектру збудників хвороб
- Володіє контактною та частково системною дією, працює в прохолодних умовах
- Прохлораз проникає в листки/стебла і там утримується, відповідно не відбувається перерозподілення та зменшення концентрації
- Контролює раси збудника ламкості стебел, що проявляють резистентність до бензимідазолів (карбендазим, беноміл, тіофанат-метил)
- Пригнічує збудників снігової плісняви та фузаріозу колосу

Синергізм трьох діючих речовин забезпечує ефективний контроль комплексу хвороб зернових колосових

Загальні рекомендації

Для досягення максимального ефекту рекомендовано вносити Вареон® профілактично, до появи перших ознак розвитку хвороби. Обробка культури з ознаками ураження хворобами може бути менш ефективною. Оптимальний інтервал між обробками Т1 і Т2 – 3 тижні.

Норми витрати препарату 0,6 – 1,0 л/га
Перша обробка (Т1 (30-32): кущення – початок трубкування 0,6 – 0,75 л/га
Друга обробка (Т2 (39-49): (прапорцевий листок-до початку колосіння) 0,6 - 0,75 л/га
Обробка по колосу (Т3: початок цвітіння) 1,0 л/га
Норма витрати робочого розчину 200 – 400 л/га
Максимальна кратність обробок 2 за сезон
Термін очікування 30 днів

Стійкість до опадів

Вареон® 520 к.е. швидко проникає в тканину рослин, випадання опадів через 2-3 години після обробки не призводить до зниження ефективності препарату.

Культури та селективність

Вареон® 520 к.е. – високоселективний фунгіцид, безпечний для використання у рекомендованих нормах на всіх сортах зернових колосових культур.

Унікальне антирезистентне рішення

Вареон® 520 к.е. – фунгіцидний препарат на основі трьох активних речовин з різним механізмом дії, що запобігає виникненню резистентності.

Сумісність

Вареон® 520 к.е. сумісний із більшістю ЗЗР, може бути використаний у бакових сумішах з інсектицидами, гербіцидами та мікродобривами. Проте в кожному випадку рекомендується провести тест на сумісність. Дотримуватись рекомендацій із послідовності приготування бакових сумішей!

Вареон® - КОРОЛЬ нижнього ярусу