Калібр®

Гербіциди

Еволюційний післясходовий гербіцид для повного контролю широкого спектру двосім’ядольних бур’янів, в т.ч. проблемних, у посівах зернових колосових культур

  • Контроль розширеного спектру однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, в т.ч. проблемних
  • Максимальна технологічна гнучкість
  • Забезпечує контроль видів лободи та амброзії, падалиці соняшнику та ріпаку, пригнічення метлюга звичайного
  • Не має обмежень в сівозміні

Діюча речовина: трибенурон-метил – 250 г/кг, тифенсульфурон-метил – 500 г/кг
Препаративна форма: водорозчинні гранули
Клас: сульфонілсечовини
Упаковка: пластикова банка 120 г та 500 г
Норма використання: 40 – 60 г/га
Висока селективність до культури

Калібр®

Гербіциди
Рекомендації до застосування

Механізм дії

Калібр® - системний гербіцид для післясходового контролю однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, в тому числі стійких до 2,4-Д.

Калібр® має дві діючі речовини, що швидко (протягом 3-х годин) зупиняють поділ клітин чутливих видів бур’янів, у результаті чого їх ріст блокується, вони не конкурують із культурою за елементи живлення, воду та світло.

- Видимі симптоми з’являються через 5-8 днів, а повна загибель бур’янів настає через 12-21 день. Тепла та волога погода підвищує швидкість дії гербіциду, а прохолодна та суха – уповільнює її.

Селективність

Калібр® селективний щодо рослин пшениці та ячменю від стадії 3-4-х листків до появи прапорцевого листка.

Це забезпечує максимальне розкриття потенціалу культури, гарантовану прибавку врожаю та можливість застосування гербіциду впродовж тривалішого періоду. 

Рекомендації до застосування


КультураНорма витрати, г/гаГрупи бур’янів
Озима пшениця*, озимий ячмінь*, пшениця яра*, ячмінь ярий*, овес**, жито** (реєстрація очікується)

40-45Однорічні дводольні (у фазі 2-6 листків)
50Однорічні дводольні (у фазі 2-6 листків) та багаторічні дводольні (у фазі розетки) та підмаренник чіпкий (у фазі до 4-х кілець)
Озима пшениця*60Однорічні та багаторічні дводольні, підмаренник чіпкий, метлюг звичайний (пригнічення)

* об­при­с­ку­ван­ня посівів з по­чат­ку фа­зи кущіння до пра­пор­це­во­го ли­ст­ка включ­но на ранніх фа­зах рос­ту бур’янів
** овес і жи­то - об­при­с­ку­ван­ня у фа­зу ку­щен­ня культу­ри

Ефективний проти комплексу однорічних бур’янів

Калібр® забезпечує максимальну ефективність за умов використання на ранніх стадіях розвитку бур’янів (2-6 листків у однорічних видів), що активно вегетують. Підростаючи, деякі з них стають менш чутливими, особливо це стосується підмаренника чіпкого та лободи білої, проте інші, такі як гірчиця польова, мак дикий, зірочник середній та ромашка польова, піддаються контролю краще у більш пізній стадії розвитку. Важливо відслідкувати стадію розвитку бур’янів, щоб визначити найбільш ефективний період для використання препарату.

Калібр® забезпечує найкращий результат контролю зимуючих та весняних сходів підмаренника чіпкого за умов раннього застосування у фазі кущення зернових, коли рослини підмаренника мають 2-3 кільця.

Ефективний проти комплексу багаторічних бур’янів

Калібр® контролює ключові багаторічні дводольні бур’яни у посівах зернових колосових, в тому числі осот рожевий, осот жовтий, латук (молокан) татарський, кульбабу лікарську, щавель горобиний.

Калібр® слід використовувати у той час, коли всі бур’яни зійшли, активно вегетують та не перебувають у стані стресу.

Найкращий період контролю осоту рожевого — у фазі розетки — початку формування генеративного пагону, що, як правило, збігається з фазою кущення ярих зернових та початком трубкування озимих.

Спектр контрольованих бур’янів

Калібр® контролює надзвичайно широкий спектр дводольних бур’янів, що належать до різних ботанічних родин, в т.ч стійких до 2,4–Д.

Вказівки щодо сівозміни 

Калібр® має швидкий період напіврозкладу діючих речовин. Завдяки цьому відсутні будь-які обмеження щодо сівозміни з висіванням наступних культур: ріпаку озимого, гірчиці, редьки білої та будь-яких інших. Проте якщо посіви, що були оброблені Калібром®, загинули від несприятливих умов, пересівання слід проводити лише ярими зерновими колосовими культурами.

При застосуванні Калібру® відповідно до рекомендацій, ризик виявлення залишків гербіциду в зерні та соломі відсутній.

Додаткові рекомендації до застосування Калібру®

Для контролю (пригнічення) метлюга звичайного рекомендується застосовувати Калібр® у нормі 60 г/га ПАР Тренд® 90 весною на ранніх стадіях розвитку бур’яну (1-3 листки).

Для знищення інших злакових бур’янів Калібр® рекомендується використовувати у сумішах із повною нормою зареєстрованих протизлакових гербіцидів.

Калібр® можливо використовувати в бакових сумішах або послідовно з інсектицидами та фунгіцидами, що зареєстровані для використання на зернових колосових культурах, та добривами. У період стресу культури (посуха, приморозок, тощо) застосування бакових сумішей або послідовне обприскування посівів Калібром® з фосфорорганічними інсектицидами (на основі паратіонметилу, малатіону) можуть призвести до тимчасового пожовтіння культури.

Калібр® високоефективний проти групи зимуючих бур’янів (волошка синя, грицики звичайні, будяк жовтоцвітий, злинка канадська, кучерявець Софії, роман польовий та собачий, сокирки польові, талабан польовий, ромашка непахуча) та багаторічних дводольних бур’янів (латук (молокан) татарський, осот рожевий польовий, осот жовтий польовий, хрінниця 
круповидна, щавель, воловик лікарський, кульбаба лікарська). Вказані види становлять головну небезпеку для озимих зернових, основна частина з яких — стійкі до 2,4–Д (види ромашки, підмаренник чіпкий, фіалка, сокирки, волошка).

Саме проти комплексу зимуючих та багаторічних дводольних бур’янів використання Калібру® є найбільш доцільним та безумовно виправданим.

Калібр® містить дві діючі речовини. Завдяки цьому досягається значне підсилення ефективності гербіциду проти групи ярих бур’янів — амброзії полинолистої (за наявності її на момент обприскування), гірчака березковидного, гречки татарської, лободи білої, осоту жовтого, що становлять небезпеку, особливо у зріджених посівах ярих зернових.

Температура застосування: від 5°С (середньодобова). 

Падалиця соняшнику, ріпаку

Калібр® має високу ефективність проти падалиці традиційних гібридів соняшнику та ріпаку у посівах як ярих, так і озимих зернових колосових.

Застосування ПАР Тренд® 90

Під впливом ПАР Тренд® 90 за рахунок зниження поверхневого натягу робочого розчину та зменшення швидкості випаровування підсилюється поглинання гербіциду листками бур’янів, особливо за складних погодних та польових ситуацій (посуха, зрідженість посівів, значна забур’яненість).

Концентрація ПАР Тренд® 90 – 0,1-0,15%.