Мерлін®

Гербіциди

Досходовий гербіцид для боротьби проти однорічних широколистих і злакових бур’янів у посівах кукурудзи

Ізоксафлютол, 750 г/кг
Препаративна форма: гранули, що диспергуються у воді
Реєстраційне посвідчення: А № 02874
Упаковка: 0,5 кг, флакон з мірним ковпачком

Період захистної дії Мерліна® 7–9 тижнів.

Мерлін®

Гербіциди
Опис та меїанізм дії

Мерлін® — високоефективний досходовий гербіцид з унікальним механізмом реактивації. Реактивація — це здатність досходового гербіциду Мерлін® багаторазово відновлювати свою активність протягом вегетації. Завдяки цьому механізмові гарантований захист кукурудзи від широколистих і злакових бур’янів впродовж усього сезону за будь-яких погодних умов.

Механізм дії

Мерлін® діє системно. Він поглинається кореневою системою та листям бур’янів і пересувається в рослинах. Препарат блокує фермент, який бере участь у ключових етапах біосинтезу каротиноїдів. Це спричиняє знебарвлення рослин бур’янів. Бур’яни, які з’являються, знебарвлюються по мірі того, як Мерлін® проникає у рослину через кореневу систему.

При достатньому зволоженні ґрунту бур’яни або не сходять, або швидко гинуть після проростання.

В УМОВАХ ДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ

Після внесення в ґрунт діюча речовина ізоксафлютол перетворюється в дикетонітріл. Вміст і співвідношення ізоксафлютолу та дикетонітрілу в ґрунті прямо залежать від його вологості. Чим вища вологість ґрунту, тим інтенсивніше утворюється дикетонітріл.

Ізоксафлютол слабо пересувається вниз по профілю і практично весь залишається на поверхні ґрунту. Дикетонітріл мобільніший, він пересувається вниз по ґрунтовому горизонту і локалізується у вигляді смуги в зоні розташування основної маси коренів бур’янів.

Ізоксафлютол забезпечує контроль чутливих бур’янів, які проросли з верхніх шарів ґрунту, а дикетонітріл забезпечує знищення тих бур’янів, які вже зійшли або проростають з глибших шарів ґрунту.

В УМОВАХ НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ

Перетворення ізоксафлютолу в дикетонітріл припиняється. Ізоксафлютол, відносно стабільний на поверхні ґрунту, відіграє ключову роль у збереженні гербіцидної активності Мерлін®.

Утворення дикетонітріла відновлюється з появою опадів.

Переваги

» Унікальний ефект «реактивації» — ефективний захист полів кукурудзи за будь-яких погодних умов.
» Винятково низька норма застосування на гектар.
» Найширший спектр гербіцидної дії проти широколистих і злакових бур’янів.
» Контролює види бур’янів, стійкі до інших досходових гербіцидів.
» Сучасна, зручна в застосуванні препаративна форма.
» Оригінальна інноваційна упаковка, яка дозволяє точне дозування препарату та виключає безпосередній контакт з ним.

Застосування

КУКУРУДЗА

Обприскування ґрунту після посіву до сходів культури.

Норма витрати: 0,1–0,15 кг/га. Оптимальна норма застосування Мерлін® на кукурудзі — 0,13 кг/га.

Заробка препарату в ґрунт не потрібна. Рекомендується дрібнокрапельне обприскування з нормою витрати робочої рідини 200–400 л/га.

Для досягнення найвищої ефективності препарату слід дотримуватись наступних рекомендацій:

» поверхня площі, де проводиться обприскування, мусить мати дрібногрудочкувату структуру;
» дотримуватися рівномірності обприскування по всій площі культури;
» мішалка обприскувача повинна працювати впродовж усього часу обприскування.

УВАГА! Після обприскування Мерліном® не можна проводити міжрядний обробіток ґрунту. Такий обробіток може призвести до зниження ефективності препарату внаслідок порушення «гербіцидного екрану» у верхньому шарі ґрунту. Іноді, особливо у посушливих умовах, доцільно після внесення Мерліна® оброблену площу заборонувати легкими боронами.

Селективність

Будь-який гербіцид тимчасово впливає на кукурудзу. Цей вплив виявляється в згинанні листків, їхньому скороченні, «гофруванні», затримці росту рослин. В окремих випадках і за певних умов (холодна погода з нічними заморозками, недостатня глибина посіву, сильна злива після застосування Мерліна®) можна спостерігати часткову зміну кольору нижніх листків кукурудзи (ефект «хамелеона»). Однак, уже через 1–2 тижні це явище зникає і не впливає на подальший ріст, розвиток рослин і кінцеву врожайність кукурудзи. Мерлін® не шкодить наступним культурам сівозміни.

Сумісність

Мерлін® можна використовувати у бакових сумішах з більшістю гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів, що застосовуються на кукурудзі, зокрема з гербіцидами, що належать до груп хлорацетанілідів (ацетохлор, метолахлор, диметенамід).

Однак в кожному випадку потрібна попередня перевірка на хімічну сумісність змішуваних продуктів.