Пантера

Гербіциди

КЕ (квізалофоп-П-тефурил, 40 г/л)

Діюча речовина: квізалофоп-П-тефурил, 40 г/л
Препаративна форма: концентрат, що емульгується
Упаковка: бутель 0, 25 л, 1 л та каністра 5 л

Широкі можливості для застосування у бакових сумішах на цукрових буряках.

Пантера

Гербіциди
Механізм та ознаки дії

Пантера® – це селективний протизлаковий гербіцид (грамініцид), що забезпечує високоефективний контроль однорічних та багаторічних злакових бур’янів на посівах широколистих культур. Пантера® безпечна у застосуванні на багатьох широколистих культурах та використовується після появи сходів; це дає можливість застосовувати препарат вибірково, що забезпечує найекономнішу боротьбу зі злаковими бур’янами.

Повне проникнення препарату в рослину злакового бур’яну, достатнє для її загибелі, відбувається протягом 1 години після обприскування. Перші візуальні ознаки загибелі бур’янів в залежності від погодних умов спостерігаються за 3-5 днів після внесення із подальшою загибеллю за 10-14 днів. Для повного проникнення препарату по всій кореневій системі пирію та інших багаторічних злаків, що запобігає повторному відростанню бур’яну, потрібно від одного до трьох днів (залежно від погодних умов та за умови відсутності стану стресу у рослин). Механічну культивацію на посівах цукрових буряків можна проводити лише після цього проміжку часу. Подібно до багатьох інших гербіцидів, застосування препарату Пантера® дає найкращий ефект за сприятливих кліматичних умов. Проте, на противагу деяким іншим гербіцидам, Пантера® залишається активною всередині рослини і за умови негоди, забезпечуючи загибель злакових бур’янів коли вони вийдуть із стану стресу.

Переваги
  • Низьке хімічне навантаження на довкілля та швидкий напіврозпад діючої речовини препарату в грунті (6 годин)
  • Висока селективність та безпечність для культурних рослин навіть за випадкового передозування
  • Незначний молекулярний розпад всередині рослин бур’янів за несприятливих погодних умов, що забезпечує надійнішу дію препарату
  • Сучасна, готова до використання формуляція без неприємного запаху
Рекомендації щодо застосування
Культура, об’єкт, що обробляється Об’єкт, проти якого обробляєтьсяНорма витрати препарату, л/гаСпосіб, час обробок Обмеження
Буряки цукрові, горох, льон-довгунець, картопля, ріпак, соняшник, соя, капуста, томати, цибуля (крім цибулі на перо)Однорічні злакові бур’яни1,0-1,5Обприскування по вегетуючій культурі у фазі 3-6 листочківу бур’янівМеханічні роботи на полі після внесення дозволяються на 3-й день,ручні – на 7-й день
Буряки цукрові, горох, льон, картопля, ріпак, соняшник, соя,капуста, томати, цибуля (крім цибулі на перо)Багаторічні злакові
бур’яни
1,5-2,0Обприскування по вегетуючій культурі
за висоти бур’янів 10-15 см

Норма витрати робочого розчину 200-300 л/га.

Рекомендації щодо застосування

Внесення препарату здійснюють звичайним обприскувальним обладнанням, розчиняючи у 200-300 літрів води на гектар. Препарат після змішування з водою є повністю готовим до застосування. У разі виникнення непередбачуваних обставин, що унеможливлюють застосування робочої суміші відразу після її приготування, вона може бути використана протягом 24-х годин. Рекомендується використовувати максимальні об’єми робочого розчину на ділянках із високою щільністю засміченості посівів. Пантера® застосовується в період вегетації незалежно від фази розвитку культурних рослин.

Препарат не має неприємного запаху.

Селективність дії

Препарат має високоселективну дію та застосовується у світі на більш ніж 50-ти широколистих культурах. Навіть за випадкового перевищення максимальних норм внесення препарату відсутні прояви фітотоксичності щодо культурних рослин.

Сумісність

Багаторічні дослідження ефективності препарату у бакових сумішах показали, що гербіцид Пантера® можна застосовувати в суміші із пестицидами та прилипачами, зокрема, Сільвет Голд®. Втім, за наявності сумнівів щодо застосування препарату в баковій суміші, рекомендується пробне застосування на обмеженій ділянці.

Застосування у бакових сумішах

Завдяки високій селективності та відсутності великої кількості поверхнево-активних речовин, застосування Пантери у бакових сумішах із гербіцидами, що контролюють дводольні бур’яни, не сприяє пригніченню рослин цукрових буряків.