Рафаль

Гербіциди

КЕ (кломазон, 480 г/л)

  • Висока біологічна ефективність
  • Надійний контроль проблемних двосім’ядольних бур’янів
  • Тривала захисна дія
  • Гарний партнер для бакових сумішей
  • Відсутність залишків у продукції

Діюча речовина: кломазон, 480 г/л
Препаративна форма: концентрат, що емульгується
Упаковка: каністра 5 л

Обприскування гербіцидом Рафаль можна проводити протягом перших трьох днів після висівання культури, але найкраще — відразу після проведення сівби.

Рафаль

Гербіциди
Особливі характеристики
  • для забезпечення максимального ефекту необхідно ретельно проводити передпосівний обробіток з метою отримання вирівняного поля з дрібно-комкуватою структурою грунту;
  • за умови дефіциту грунтової вологи у період проведення обприскування для підвищення ефективності препарату рекомендується коткування грунту кільчасто-шпоровими котками;
  • норма витрати гербіциду Рафаль залежить від вмісту гумусу в грунті, на малогумусних грунтах легкого механічного складу її можна знижувати до 0,15 л/га;
  • Рафаль є селективним гербіцидом, тому при його використанні в рекомендованих нормах негативного впливу на ріст і розвиток культурних рослин не спостерігається, окрім незначного побіління першої пари листочків ріпаку, котре в подальшому швидко зникає, а рослини формують при цьому більш розвинену кореневу систему, яка краще витримує низькі температури під час перезимівлі;
  • за необхідності пересіву через 30-60 днів після обприскування ріпак та сою можна сіяти після поверхневого обробітку грунту на глибину 8-10 см, для всіх інших культур рекомендується провести глибоку оранку.
Механізм дії

Кломазон легко абсорбується корінням та проростаючими пагонами (колеоптилем злакових та гіпокотилем дводольних рослин). Проникаючи в рослину кломазон інгібує процес утворення хлорофілу і каротину, що спричинює припинення фотосинтезу.

Сфера використання

Широко використовується більш ніж в 100 країнах світу у посівах ріпаку, сої, тютюну, перцю, картоплі, баштанних, бавовні та інших культурах. У Європі рекомендується в основному для застосування в технологіях захисту ріпаку.

Рекомендації щодо застосування
Культура, об’єкт, що обробляєтьсяОб’єкт, проти якого обробляєтьсяНорма витрати, л/гаЧас обробок Кратність обробок
Ріпак озимий та ярийОднорічні злакові та дводольні бур’яни0,15 – 0,2 Обприскування грунту до появи сходів
культури
1
Соя Однорічні дводольні та злакові бур’яни 0,15-0,2 Обприскування грунту до появи сходів
культури
1

Норма витрати робочого розчину 200-300 л/га.

Перелік основних видів чутливих бур’янів:

амброзія полинолиста, лобода біла, осот городній, підмаренник чіпкий, спориш звичайний, грицики звичайні, кропива глуха, паслін чорний, портулак городній, дурман звичайний, канатник Теофраста, роман польовий, череда волосиста, зірочник середній, жабрій звичайний, тонконіг звичайний, просо куряче, талабан польовий, пальчатка криваво-червона.

Для розширення спектру контрольованих бур’янів рекомендується застосування гербіциду Рафаль® 0,15-0,12 л/га у баковій суміші з гербіцидом Пропоніт 720 к.е. (2-2,5 л/га) з нормою витрати Рафаль®.