Сальса®

Гербіциди

Актуальний гербіцид для вирішення актуальних проблем у посівах ріпаку та соняшнику

  • Забезпечує ефективний післясходовий контроль двосім’ядольних видів бур’янів, в тому числі деяких хрестоцвітих у посівах ріпаку та соняшнику
  • Широке вікно та температурний режим застосування
  • Безпечний для ріпаку та соняшнику
  • Безпечний для наступних культур у сівозміні
  • Ідеальний партнер для використання в комбінованих програмах захисту

Діюча речовина: етаметсульфурон-метил – 750 г/кг 
Препаративна форма: порошок, що змочується
Упаковка: 4 x 150 г водорозчинні пакети, Фольгований пакет 600 г, ящик 6 кг
Норма використання: 25 г/га

Гербіцид Сальса® можна застосовувати в посівах традиційних сортів і гібридів соняшника та ріпаку!

Загибель бур’янів настає через 15 та більше днів (залежно від кліматичних умов, норми внесення та стадії розвитку бур’янів на момент обприскування)

Сальса®

Гербіциди
Опис препарату

Сальса® – системний, сульфоніл-сечовинний гербіцид для післясходового контролю двосім’ядольних бур’янів в посівах ріпаку та соняшнику, що є його унікальною особливістю та перевагою.

Завдяки високій активності проти широкого спектру бур’янів Сальса® рекомендується як для самостійного використання так і як інструмент для покращення та розширення можливостей гербіцидного захисту посівів ріпаку та соняшнику (в бакових сумішах або в комбінованих програмах).

Сальса® надає можливість контролю (на ранніх стадіях розвитку) деяких капустяних бур’янів, (гірчиця польова, грицики звичайні, талабан польовий, кучерявець Софії) разом з можливістю контролю інших проблемних бур’янів, таких як види герані, щириці звичайної, гірчаку розлогого та ін. в посівах ріпаку та соняшнику.

Механізм дії

Етаметсульфурон-метил – належить до класу сульфонілсечовин (інгібітор АЛС). Є високо селективним по відношенню до рослин ріпаку та соняшнику, володіє системною дією та швидко проникає в рослини бур’янів. Здатний проявляти як листкову так і часткову ґрунтову активність (в разі випадання опадів після внесення). Активний як в теплих так і прохолодних умовах та може бути використаний як в осінній (на ріпаку) так і весняний період (в посівах ріпаку та соняшнику).

Після обробки етаметсульфурон-метил поглинається переважно листками та на протязі кількох годин переміщується по рослині, що призводить до зупинки поділу клітин у точках росту (пагонів та коріння).

Етаметсульфурон-метил інгібує ензим ацетолактатсинтетазу (АЛС), внаслідок чого відбувається блокування в рослинах бур’янів синтезу важливих амінокислот (валіну, лейцину та ізолейцину).

Чутливі види бур’янів зупиняються в рості, припиняють конкурувати з культурою за елементи живлення, воду та освітлення. Видимі симптоми дії гербіциду проявляються через 7-10 днів у вигляді припинення росту, пожовтіння, хлорозу та некрозу листків.

Спосіб та рекомендації щодо застосування

Сальса® – гербіцид для післясходового використання на посівах ріпаку (озимого та ярого) та соняшнику з метою контролю двосім’ядольних бур’янів в ранні фази їхнього розвитку: сім’ядолі – 2 листки.

Сальса® 75 в.г. рекомендується для застосування:

- однократне внесення на ріпаку (озимому та ярому) від стадії сім’ядолей (BBCH10) до 8-ми листків культури (BBCH18).
- однократне внесення на соняшнику від стадії 2-х справжніх листків (BBCH12) до 8-ми листків культури (BBCH18).

КультуриБур’яниНорма внесення, г/гаФаза розвитку бур’яну
Ріпак (озимий та ярий) 
Cоняшник
Чутливі та середньочутливі види двосім’ядольних бур’янів25 г/гаБур’яни у фазі сім’ядолі – 2 листки

Обов'язково з ПАР Тренд® 90 0,125-0,15% або ад'ювант Синерджен SOC 0,25%

Увага: Для досягнення максимального ефекту гербіцид рекомендується використовувати на ранніх стадіях розвитку бур’янів (сім’ядолі – 2 листки), коли в грунті достатньо вологи для їхнього росту і розвитку, та вони не перебувають в стані стресу внаслідок несприятливих умов, пошкодження шкідниками, тощо.

Деякі бур’яни, наприклад, гірчиця польова, чутливі до стадії 4-х листків. Внесення на пізніших від рекомендованих стадіях розвитку бур’янів буде не ефективним, хоча може бути помітним ефект пригнічення та відставання в рості.

Застосування

Рекомендації до застосування

- Обов’язково застосовувати ПАР Тренд® 90 у концентрації 0,125 - 0,15% або ад’ювант Синерджен SOC - 0,25%.
- Важливим є повне та рівномірне зволоження листової поверхні бур’янів.
- У випадку сильної забур’яненості використовуйте максимальну норму гербіциду (25 г/га) та збільшену норму виливу робочого розчину (300 л/га).
- Використання Сальса® в бакових сумішах (в т.ч. з фунгіцидамиінсектицидами) за рахунок наявності допоміжних речовин в формуляції партнерів може призводити до покращення біологічної ефективності.

Селективність до культурних рослин

Сальса® забезпечує притаману сульфонілсечовинам “Дюпон” безпеку та високу селективність для всіх сортів та гібридів як озимого та ярого ріпаку, так і соняшнику.

Селективність базується на здатності рослин швидко метаболізувати та інактивувати етаметсульфурон-метил.

На деяких гібридах соняшнику можлива поява тимчасового посвітління, невелика “гофрованість” листків. Проте зазначені ознаки зникають протягом 10-14 днів та не впливають на продуктивність культури.

Висока селективність гербіциду Сальса® забезпечує безпеку та розкриття потенціалу врожайності культурних рослин за рахунок як гнучкості у часі обробки, так і відсутності пошкодження культури в широкому діапазоні температур.

Рекомендовано на полях помірно забур’янених чутливими видами однорічними двосім’ядольними бур’янами що знаходяться на ранніх стадія розвитку (сім’ядоль - 2 спр. листки)

Безпека в сівозміні

Сальса® не має обмежень щодо висіву економічно важливих наступних після ріпаку культур в типових сівозмінах.

Етаметсульфурон-метил розкладається в ґрунті як хімічним (гідроліз), так і мікробіологічним шляхом. Продукти розпаду етаметсульфурон-метилу не є гербіцидно активними. Хімічний розклад (гідроліз) етаметсульфурон-метилу залежить від pH ґрунту. Більш швидкий розклад відбувається в ґрунтах з кислим pH, аніж в ґрунтах з лужним pH. Швидкість розкладу також залежить від температури та вологості ґрунту. За екстремально посушливих умов швидкість мікробіологічного розпаду етаметсульфурон-метилу може сповільнюватися, проте хімічний розклад (гідроліз) буде продовжуватись.

Надійний партнер в комплексному захисті

Гербіцид Сальса® сумісний з більшістю пестицидів, ад’ювантів та мікродобрив, зареєстрованих для використання на ріпаку, що дає змогу проводити комплексний захист та заощадити кошти на внесення.

Бакові суміші з гербіцидами на ріпаку

Гербіцидні суміші – це інструмент вирішення найскладніших проблем забур’яненості в посівах ріпаку.

Переваги використання гербіцидних сумішей:

- Підвищується гербіцидна активність
- Розширюється спектр контрольованих видів бур’янів
- Можливість поєднувати листкову та ґрунтову дію
- Можливість контролювати проблемні та резистентні види бур’янів
- Знижується ризик появи резистентних біотипів бур’янів

Для отримання вказаних переваг рекомендуються наступні бакові суміші на основі гербіциду Сальса®:

- з гербіцидами ґрунтово-листкової дії (на основі метазахлору, метазахлору квінмерак, пропізохлору) у післясходовий період ріпаку, але на ранніх фазах розвитку бур'янів;
- з післясходовими гербіцидами (на основі клопіраліду, клопіраліду піклорам) для осіннього та ранньовесняного застосування;
- з протизлаковими гербіцидами для контролю злакових видів бур’янів та падалиці зернових колосових культур.

Для доповнення контролю бур’янів, можна використовувати комбіновану систему захисту, що включає попередне застосування досходових ґрунтових гербіцидів, далі після сходів культури за появи рекомендованих бур’янів провести обприскування гербіцидом Сальса®.

Послідовність приготування сумішей

Сальса® випускається у формі водорозчинних пакетів, що містять порошок, що змочується. Препарат не пилить, не замерзає, не кристалізується та добре розчиняється у воді.

Послідовність додавання компонентів до робочого розчину:

-„ Заповнити бак на 1/2 водою; потім додати гербіцид Сальса®, продовжувати доливати воду, потім додати інші препарати (в разі використання) або добрива, мікродобрива, стимулятори росту (проте дотримуватись загально прийнятої послідовності приготування). Останнім додати ПАР Тренд® 90.
-„ До кінця заповнити бак обприскувача водою при постійному перемішуванні.
-„ В разі використання багатокомпонентних сумішей рекомендується перед обприскуванням провести тест на сумісність та обробити невелику ділянку поля.

Сальса® в системі послідовних обприскувань у посівах ріпаку

Гербіцид Сальса® може бути застосований на фоні попередньо використаних ґрунтових гербіцидів для доповнення спектру активності та забезпечення ефективності програми обприскувань.

Спектр контрольованих видів

Сальса® – унікальний гербіцид для післясходового контролю однорічних двосім’ядольних бур’янів в посівах ріпаку та соняшнику.

Сальса® в технології вирощування традиційних сортів і гібридів ріпаку та соняшнику

Комплекс переваг, що надає гербіцид Сальса®, дозволяє значно розширити можливості та площі вирощування традиційних сортів та гібридів ріпаку та соняшнику, що забезпечує:

- Максимальну гнучкість вибору сортів та гібридів, відповідно максимізувати врожайність та прибутковість;
- Відсутність проблем з контролем падалиці стійкого ріпаку та соняшнику на кілька років в наступних культурах (зернові, цукрові буряки).

Вплив на якість та кількість врожаю

Використання гербіциду Сальса® забезпечує:

- Високу селективність (відсутній негативний вплив на культурні рослини);
- Підвищення врожайності (за рахунок контролю бур’янів);
- Економія витрат на очищення та доробку врожаю;
- Контроль капустяних видів бур’янів впливає на вміст глюкозинолатів та ерукової кислоти в урожаї ріпаку.

Загальні застереження

- Використовуйте Сальса® лише на посівах ріпаку (озимого та ярого) та соняшнику у відповідності із зареєстрованими нормами.
- Не обробляйте, якщо культура сильно ушкоджена шкідниками, хворобами, посухою чи спекою, або перебуває в стані стресу від прохолодних температур, заморозків, чи попереднього внесення пестицидів.
- Не проводьте обробку, якщо культура мокра від дощу чи роси.
-„ Уникайте перекриттів та знесення робочого розчину на сусідні культури.
- При застосуванні Сальса® 75 з.п. на соняшнику не рекомендується змішувати з грамініцидами.

Контроль злакових бур’янів рекомендується проводити:

– За допомогою ґрунтових гербіцидів (до сходів).
– Або за 2-3 дні до внесення гербіциду Сальса® 75 з.п.
– Або через 5-7 днів після внесення Сальса® 75 з.п.

Рекомендації в разі необхідності пересіву

На полях, де восени використовувався самостійно гербіцид Сальса®:

- В разі загибелі культури восени пересів можливий озимими зерновими культурами.
- В разі загибелі культури в зимовий період пересів можливий: ярими зерновими культурами (ячмінь, пшениця).
- В разі загибелі культури в зимовий чи ранньо-весняний період пересів можливий: соняшником, кукурудзою, соєю. Рекомендовано провести оранку на глибину не менше 20 см.

В разі загибелі навесні культури (на якій використовувався гербіцид Сальса® весною) пересів можливий: соняшникомкукурудзою. Рекомендовано провести оранку на глибину 20 см.

Уникати висіву цукрових буряків, гречки (за браком даних).

В разі використання гербіциду Сальса® з іншими гербіцидами – обов’язково ознайомитись з рекомендаціями щодо пересіву гербіциду партнеру.