Химера

Засоби захисту рослин

Післясходовий гербіцид системної дії для знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів у посівах дводольних культур.

Формуляція: концентрат емульсії.
Діюча речовина: Хізалофоп-П-етил, 125 г/л

Хімічна група: арилоксифеноксипропіонати

Пакування: 10 л

Клас небезпечності: II

Післясходовий гербіцид системної дії для знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів у посівах дводольних культур.

Химера

Засоби захисту рослин
Застосування

Норма витрати робочої рідини: 200–300 л/га

КультураНорма витрати
препарату, л/га
Бур'яниРекомендований час
проведення обробки
Соняшник, буряк цукровий*, соя*, ярий та озимий ріпак*, картопля*, цибуля*0,6-0,8Однорічні злакові бур'яниОбприскування по вегетуючій культурі (бур'яни у фазі 2-4 листків)
0,8-1,2Багаторічні злакові бур'яниОбприскування по вегетуючій культурі (за висоти бур'янів 10-15 см)

Спектр дії:

Застосовується для знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів в посівах соняшнику, цукрових буряків, ріпаку, сої і інших широколистих культур.

Сумісність:

Препарат сумісний в бакових сумішах з гербіцидами, які знищують дводольні бур’яни, а також з іншими пестицидами та мікродобривами (окрім фосфорорганічних інсектицидів), але в кожному конкретному випадку необхідна попередня перевірка на фізико-хімічну сумісність компонентів, що змішуються.

Швидкість впливу, період захисної дії:

Препарат швидко поглинається листям бур’янів, переноситься по флоемі і ксилемі рослин, накопичується в меристемі і втручається в синтез ліпідів. Діюча речовина гербіциду- хізалофоп-П-етил (хімічний клас арилоксифе-ноксипропіонати) інгібує ацетил-СоА-карбоксилазу, пригнічує біосинтез жирних кислот, і внаслідок цього рослина гине . Перші ознаки дії препарату –пожовтіння молодого листя і пригнічення рослин злакових бур’янів появляються через 2-5 днів після обробки. Повне відмирання однорічних бур’янів настає на 7-10 день, а багаторічних – на 14-21 день. Обробка посівів гербіцидом не залежить від фази розвитку культур, за винятком льону. Найвища ефективність препарату при внесенні в період активного росту і розвитку бур’янів: для однорічних злакових це фази 2-6 листків, а для багаторічних злакових- за досягнення рослинами висоти 10-15 см.

ПЕРЕВАГИ:
  • Має системну дію, швидко поглинається листям і переноситься до точок росту бур'янів, що запобігає їх повторному відростанню із столонів і кореневищ;
  • Гарантований захист від багаторічних злакових бур’янів протягом сезону;
  • Застосовується в широкому діапазоні фаз розвитку культурних рослин;
  • Ефективний у боротьбі з однорічними і багаторічними злаковими бур’янами;
  • Сумісний з більшістю пестицидів;
  • Ефективний у боротьбі з однорічними і багаторічними злаковими бур’янами;
  • Не проявляє післядії на послідуючі в сівозміні культури завдяки швидкому розпаду в грунті (ДТ90-12-48годин);
  • Короткий період проникнення препарату в рослину зменшує ймовірність зниження ефективності із-за непередбачуваних дощів.
Рекомендації за оптимальними умовами застосування

Оптимальна середньодобова температура внесення гербіциду - +15°С- +20°С.

Зниження середньодобової температури менше +10°С, дефіцит вологи, заморозки і інші стресові умови уповільнюють дію препарату і впливають на ефективність його дії, але з настанням нормальних умов дія препарату відновлюється, так як діюча речовина хізалофоп-П-етил акумулюється в меристематичних тканинах рослин, в тому числі і в кореневищах.

Обприскування рослин рекомендується проводити в суху, безвітряну погоду, бажано вранці або ввечері. Норма витрати робочого розчину 200 - 300 л/га.; Терміни виходу людей на оброблені площі при проведенні ручних робіт - 7 днів, механізованих - 3 дні.