Ексірель®

Інсектициди

Компанія “Дюпон” відкриває нову сторінку свого успіху з виходом концептуально нового інсектицидного рішення Ексірель®. При застосуванні, особливо, на ранніх фазах розвитку культури та на ранніх проявах заселення шкідників, препарат здатний вдихати в рослини “життєву енергію”, за рахунок зменшення біотичного стресу, та допомагає формувати такий врожай, що відповідає сучасним вимогам споживачів: однорідну за розміром, забарвленням та відсутністю пошкоджень продукцію європейської якості. 

Діюча речовина: циантраніліпрол, 100 г/л
Препаративна форма:  суспензійна емульсія
Упаковка: 0,25 л, 1 л
Норма використання: 0,5-1 л/га

Відчуйте приємне здивування від результату!

Ексірель®

Інсектициди
Рекомендації щодо застосування
Група шкідників Яйця (овіцидна або ові-ларвіцидна дія) Личинка (гусениця, німфи) Імаго
Гусениця
Жорсткокрилі Не тестовано
Двокрилі Не тестовано
Білокрилки
Попелиці
Трипси
Цикадки

 

Для досягнення максимального результату необхідно провести дві послідовні обробки з інтервалом 10-12 днів. Найкраще застосовувати Ексірель® на ранніх фазах розвитку культури, коли шкідники ще не є чисельними. Таким чином, препарат буде захищати ніжні молоді рослини, що дозволить культурі набрати “сильний старт”. Енергійний ріст рослин є основою для збільшення урожаю та покращення його якості. 

В деяких випадках урожай може бути зібраний дещо раніше, що особливо актуально для ранніх гібридів. Для покращення ефективності, особливо проти сисних шкідників до інсектициду Ексірель® рекомендується додавати багатофункціональний ад’ювант на основі рослинної олії Кодасайд 950 м.е. у нормі 2,5 л/га.

Культура Шкідник Норма витрати, л/га Норма робочого розчину, л/га Кратність обробок
Капуста Білани, капустяна совка, капустяна міль, попелиці, трипси, хрестоцвітні блішки 0,75 – 1,0 200-400 2
Томати Комплекс совок, попелиці, трипси, цикадки 0,5 -1,0 200-400 2
Цибуля Трипси, цибулева муха 0,75 – 1,0 200-400 2

Швидкий захист з Ексірель®

Ексірель® викликає швидку зупинку харчування, напряму зменшуючи пошкодження культури шкідником навіть тоді, коли комаха може бути ще жива.

Багаторічні дослідження та практика показали, що застосування Ексірель® проти шкідників на ранніх фазах розвитку культури значно покращує укорінення рослин, формує однорідність посівів та підсилює силу росту культури (створює так званий “вігор” ефект)

Схема застосування Ексірель® на прикладі капусти. Дві послідовні обробки на ранніх фазах розвитку культури

Механізм дії: основа для швидкої зупинки харчування та миттєвого захисту культури

 • М’язи складаються з м’язових тканин та м’язових волокон 
 • Нормальне скорочення м’язів передбачає вивільнення кальцію з внутрішніх запасів, що регулюється рианадін-рецепторами
 • Ексірель® селективно активує рианадін-рецептори шкідника спричиняючи неконтрольоване вивільнення кальцію та некоординоване скорочення
 • Зменшення внутрішніх запасів кальцію призводить до паралічу

Зменшення біотичного стресу на ранніх фазах розвитку культури

Ексірель® миттєво захищає культуру від пошкоджень шкідниками, зменшуючи, таким чином, біотичний стрес для рослини. Це дозволило культурі набрати “сильний старт”.

Створення умов для ідеального розвитку молодих рослин шляхом застосування Ексірель® на ранніх фазах розвитку культури може навіть забезпечити більш ранній збір урожаю – значна перевага для кожного виробника овочів.

Покращення кількості та якості врожаю

Результати багатьох дослідів застосування Ексірель® по всьому світу, в тому числі і в Україні, доказують, що Ексірель® може збільшувати врожай та покращувати його товарність, якщо застосовується на ранніх фазах розвитку культури.

Опис

Ексірель® – нове інсектицидне рішення, що забезпечує відмінний та довготривалий захист овочевих культур, особливо на ранніх етапах появи шкідників, які пошкоджують рослини
на ранніх фазах їх розвитку, та дає овочевим виробникам перевагу у збільшенні врожаю, покращення його товарності та можливості більш раннього дозрівання культури.

Спектр дії

Діюча речовина інсектициду Ексірель® є другим представником з групи антраніламіди (після хлорантраніліпролу, що міститься в інсектициді Кораген®), та першою діючою речовиною з широким спектром дії. Ексірель® контролює основних сисних та листогризучих шкідників, включаючи таких фітофагів, як гусениці лускокрилих, трипси, листкові мінери, листогризучі жуки, деякі види попелиць та білокрилки.

Застосування двох обробок Ексірель® Кодасайд на ранніх стадіях розвитку капусти проти шкідників дозволило отримати більший та якісний врожай у порівнянні з фермерською програмою (Київська обл., Баришівський р-н, 2013) 

Додатковий врожай та товарність

Споживачі потребують свіжої та більш якісної продукції, що має бути без пошкоджень шкідника-ми, уражень хворобами, певного розміру та навіть кольору. Завдяки властивостям Ексірель® отримана продукція відповідає цим вимогам. Оброблені рослини миттєво стають захищеними від ключових шкідників таких як трипси, попелиці, блішки, гусениці лускокрилих. Застосовуючи препарат на ранніх фазах розвитку культури Ексірель® допомагає досягти швидкого укорінення рослин, формування однорідності та, як результат, отримання чистої товарної продукції.

Толерантність до навколишнього середовища

Ексірель® є надзвичайно толерантним по відношенню до навколишнього середовища та має низьку токсичність для ссавців. Дослідження показали також, що Ексірель® проявляє мінімальну токсичність до птахів, риб та корисної ентомофауни.

Ексірель® ідеально вписується в програми інтегрованого захисту, дозволяючи максимально використовувати діяльність корисної ентомофауни не порушуючи існуючі агробіоценози. Однак, препарат може мати негативний вплив на бджіл, тому потрібно уникати прямого контакту бджіл із препаратом.

Рекомендації

Бджоли

 • Ексірель® є токсичним для бджіл при прямому контакті. В той же час, при висиханні робочого розчину на поверхні рослин спостерігається мінімальний негативний вплив на бджіл

Джмелі

 • Ексірель® проявляє мінімальний вплив на джмелів та, таким чином, добре підходить для використання у закритому ґрунті.
 • Перед тим, як обробляти рослини, необхідно ввечері після того, як повернуться всі джмелі закрити вулики та відкрити їх знову вранці на наступний день після обробки.

Фітотоксичність

Ексірель® не фітотоксичний для томатів, капусти та цибулі, якщо використовувати препарат у відповідності до інструкцій.

Стійкість до змивання дощем

Ексірель® є стійким до змивання дощем через дві години після висихання на поверхні рослини.

Сумісність

Ексірель® є сумісним з багатьма інсектицидами та фунгіцидами, що офіційно дозволені для використання на даних культурах. Проте рекомендується перевірити бакову суміш в невеликій кількості щодо сумісності.

Антирезистентна стратегія

Ексірель® належить до інсектицидів нового покоління – клас антраніламіди. За світовою класифікацією діючих речовин IRAC відноситься до групи 28 з новим механізмом дії на рианідин- рецептори комах-шкідників.

Повторне та постійне використання Ексірель® може призвести до виникнення резистентності у шкідників на деяких культурах.

Для запобігання резистентності до інсектицидів Групи 28 необхідно:

 • Уникати використання інсектицидів однакового механізму дії (однакового IRAC номеру) проти наступних поколінь шкідників.
 • Проводити обробку наступних поколінь цільових шкідників препаратом з іншим механізмом дії (інсектицидом не з Групи 28).
 • Застосовувати через 30 днів на один і той же вид шкідників. Наступні внесення повинні проводитися за допомогою ефективних препаратів з іншим механізмом дії.
 • Застосовувати в найбільш вразливі періоди життя шкідників. 
 • Для максимальної ефективності проводити моніторинг популяцій шкідників.