СФЕРІКО™ ТН

Протруйники

Досконаліше рішення захисту! 

Найкращий контроль насіннєвих інфекцій сої, гороху та нуту. 


Діюча речовина та концентрація: флудиоксоніл, 25 г/л + кіралаксил, 20 г/л

Хімічна група: феніламіди + фенілпіроли

Розподіл у рослині (або спосіб дії): контактно-системний

Препаративна форма: ТН (концентрат, який тече, для обробки насіння)

Норма витрати робочого розчину: 6 – 8 л/т

Пакування: пластикова пляшка 1 л, пластикова каністра 5 л

Сучасний контактно-системний фунгіцидний протруйник насіння сої, гороху та нуту, що забезпечує високу біологічну ефективність проти основних хвороб, що передаються через насіння та ґрунт.

СФЕРІКО™ ТН

Протруйники
Переваги
  • Повноцінне збалансування діючих речовин для досконалішого захисту.
  • Сприяє підвищенню польової схожості насіння.
  • Висока біологічна активність проти широкого спектра хвороб.
  • Повне знищення внутрішньої інфекції завдяки потужній системній дії.
  • Додатковий контроль інфекцій у поверхневих оболонках, що забезпечує тривалий захист від ґрунтової інфекції.
Механізм дії препарату та окремі застереження

Діюча речовина кіралаксил належить до хімічної групи феніламіди (20 г/л), а флудиоксоніл – до групи фенілпіроли (25 г/л).

Кіралаксил – системна діюча речовина, що не впливає на схожість рослин сої, гороху та нуту.
Має потужну дію проти пітіозу, ризоктоніозу та аскохітозу. Загалом група феніламіди – це високоактивний клас фунгіцидів, що особливо ефективно контролюють гриби групи ооміцетів.
Кіралаксил блокує ріст міцелію гриба, а також виконує дію вторинного контакту, пригнічуючи проростання зооспор. Порівняно з попередніми молекулами цієї хімічної групи, кіралаксил є більш ефективним за менших норм і має посилену лікувальну та системну дію. Вища біологічна активність і селективність кіралаксилу пов’язана з розміщенням атомів у чітко визначену жорстку структуру, яка здатна взаємодіяти просторово особливим способом із біохімічним місцем дії паразитного гриба.
Кіралаксил швидко розкладається в ґрунті, не забруднює навколишнє середовище та має високий ступінь безпеки. Його дія в рослині носить системний характер: речовина переміщується разом із висхідним соком до нових патогенів, що переносяться вітром.
Основний механізм дії проти патогенних грибів – пригнічення дії ферменту РНК-полімерази. Це призводить до порушення розвитку патогену, і гриб більше не може рости всередині рослини. Вторинна дія полягає в руйнуванні клітинних мембран паразитного гриба. Період напіврозпаду становить від 20 днів до 3 місяців і відбувається за рахунок гідролізу та мікробної дії. Крім того, речовина не змінює біологічний баланс мікроорганізмів у ґрунті.

Флудиоксоніл – ефективний контактний партнер, що забезпечує контроль над різними штамами гриба та запобігає виникненню резистентності. Флудиоксоніл – контактна діюча речовина з високою ефективністю проти основних хвороб насіння та сходів, у тому числі і видів фузаріозу (Fusarium spp.). Має тривалу захисну дію, утворюючи захисну оболонку навколо насіннєвого матеріалу. Окрім фузаріозу (Fusarium), контролює патогени з родів Altemaria, Ascochyta, Aspergillus, Helminthosporium, Rhizoctonia та Penicillium.
Для сої надзвичайно важливе значення має формування потужної кореневої системи. За даними Інституту захисту рослин (ІЗР), частка ураження сої грибковою інфекцією становить 50 – 100%, бактеріальною – 12 – 28%, змішаною інфекцією – 14 – 35%. Найпоширенішими хворобами є пліснявіння насіння, фузаріоз та аскохітоз. Найбільш розповсюджені на території України – кореневі гнилі роду Fusarium. Втрати врожаю можуть сягати 50% і більше.

Регламент застосування

Згідно з власними випробуваннями обробка насіння Сферіко™ у нормі 1,0 л/т не мала негативного впливу на розвиток бульбочкових бактерій.
Протруйник характеризується миттєвою профілактичною та викорінюючою дією на патогенні організми.
Стандартна норма 1,0 л/т забезпечує відмінний контроль патогенів насіннєвого матеріалу.

Культура
Норма витрати, л/т
Шкідливий об’єкт 
Спосіб та час обробки
Максимальна кратність обробок
Соя
1,0 – 1,2
пліснявіння насіння, фузаріоз, фузаріозна коренева гниль, аскохітоз, антракноз, пероноспороз, церкоспороз, септоріоз, альтернаріоз 
обробка насіння перед висіванням

Нут
1,0 – 1,2
пліснявіння насіння, фузаріозна коренева гниль, аскохітоз
Горох
1,0 – 1,2
пліснявіння насіння, аскохітоз, фузаріозна коренева гниль, пероноспороз

Строк очікування перед виходом у поле (механізовані/ручні роботи): 3/– діб

• Перед протруюванням насіння має бути очищеним, відкаліброваним, доведеним до високих посівних кондицій із вологістю не вище встановленої для культури.

• Вологість насіння після протруєння не має перевищувати 1%.

• Забезпечення повного й рівномірного покриття насіння.

• Можливість змішування з інокулянтами.

• Відсутність негативного впливу на бульбочкові бактерії.

Перед застосуванням уважно прочитайте етикетку на тарі!


ЗАВАНТАЖИТИ РЕЄСТРАЦІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ